وزیر نیرو: میزان بارش ها در كشور 44 درصد كاهش پیدا كرد

وزیر نیرو: میزان بارش ها در كشور 44 درصد كاهش پیدا كرد یاری كالا: آبادان - وزیر نیرو اظهار داشت: در سال آبی 96- 97 در مجموع 117 میلیمتر بارش در سطح كشور داشته ایم كه این میزان نسبت به سال قبل 44 درصد كاهش نشان داده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، رضا اردكانیان عصر چهارشنبه در آیین بهره برداری از طرح سد سلولی در خرمشهر با اشاره به اینكه وزارت نیرو مسئول تامین آب و برق پایدار، تصفیه پساب و تولید انرژی در كشور است، اضافه كرد: این خدمت در قالب ساختارهای متنوعی در سطح كشور در حال انجام می باشد.
وی وضعیت بارش های سال قبل را نامطلوب دانست و اظهار نمود: این میزان كاهش بارش ها طی سالهای اخیر در ایران و منطقه بی سابقه بوده و سالی خشك برای كشور رقم زده است.
اردكانیان اظهار داشت: وضعیت جوی كشور طی سال های اخیر نشان داده است كه فضای جوی ما به سمت گرمی و كم بارشی پیش می رود كه این به معنای تغییر اقلیم است و بنابراین باید آماده تغییرات وسیعی در نحوه مصرف آب باشیم.
وزیر نیرو اظهار داشت: تغییر اقلیم ما را وادار كرده كه از همه فناوری ها برای تامین آب استفاده نماییم و باید برای تامین آب مورد نیازمان در آینده به فكر استفاده های فرامرزی باشیم.
اردكانیان با اشاره به وجود چهار میلیارد متر مكعب پساب سالانه در كشور اضافه كرد: اگر ما پساب ها را كنترل نكنیم علاوه بر اینكه منابع ضروری آب را از بین برده ایم آبهای شیرین را هم در معرض آلودگی قرار خواهیم داد بنابراین مبحث جمع آوری و تصفیه پساب باید جدی گرفته شود.
وی اظهار داشت: منابع زیرزمینی و رو زمینی آب كشور هم اكنون در معرض خطر آلودگی است و باید نسبت به این مورد فكری اساسی نماییم و اصولی با آن برخورد نماییم.
وزیر نیرو با اشاره به اینكه باید با واحدهای صنعتی كه پساب را در آب های شیرین رها می كنند برخورد جدی شود اظهار داشت: هر واحد صنعتی كه با هدف اقتصادی و كسب درآمد راه اندازی می گردد باید برای تصفیه پساب آن هم سرمایه گذاری شود تا از آلوده شدن محیط زیست كه یك جرم به حساب می آید جلوگیری نماییم.
اردكانیان اضافه كرد: مسایل محیط زیست و بحث اشتغال به سهم خود باید مورد توجه قرار گیرد و متناسب با شان مردم منطقه با آن برخورد شود.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا وزیر نیرو بعد از افتتاح طرحهای یاد شده در آبادان به شهرستان كارون سفركرد.
قرار است در این سفر2 روزه وزیر نیرو به خوزستان پروژه آبرسانی روستایی چمیان شهرستان كارون افتتاح و عملیات اجرایی خط و پست GIS 400/230 كیلو ولت شركت فولاد خوزستان آغاز شود.
دیدار با آیت الله جزایری، نماینده ولی فقیه در استان و بهره برداری از ساختمان مركز مانیتورینگ داده های آب و هواشناسی مركز داده (دیتاسنتر) سازمان آب و خوزستان هم برنامه پایانی اولین روز سفر اردكانیان به خوزستان است.
بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، وزیر نیرو بامداد پنجشنبه در مراسم بهره برداری و آبگیری سد تنظیمی آریوبرزن و واحد دوم نیروگاه مارون در بهبهان حضور پیدا می كند.
آغاز عملیات اجرایی سامانه مشترك انتقال آب آشامیدنی و كشاورزی برای شهرستان های ایذه و باغملك و همزمان اعلام شروع عملیات اجرایی شبكه فاضلاب، نصب انشعابات فاضلاب و اصلاح شبكه توزیع شهر ایذه بخشی دیگر از برنامه اردكانیان در سفر به استان خوزستان است.
وزیر نیرو پیش از ظهر پنجشنبه، راهی دزفول می گردد تا ضمن آغاز عملیات اجرایی پست 400/132 كیلوولت جندی شاپور، طرح آبرسانی به شهرستان دزفول، ساختمان امور آب دزفول و همزمان اعلام شروع عملیات اجرایی شبكه فاضلاب و نصب انشعابات و اصلاح شبكه توزیع آب این شهر را به بهره برداری برساند.
بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، شروع عملیات اجرایی شبكه فاضلاب و نصب انشعابات فاضلاب شهر اندیمشك و همزمان اعلام شروع عملیات اجرایی چاه های چم گلك و تكمیل تلمبه خانه طرح جامع اندیمشك عصر پنجشنبه با حضور وزیر نیرو اجرایی می گردد.
اردكانیان پیش از عزیمت به تهران ضمن بهره برداری از طرح آبرسانی به شهرستان شوشتر و ساختمان بهره برداری طرح كارون، نشستی با استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعت آب و برق خوزستان خواهد داشت.
7165/7100/6064


1397/01/29
23:59:19
5.0 / 5
4767
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان