آنچه بر سكه گذشت

آنچه بر سكه گذشت یاری كالا: بازار سكه در این هفته با اتفاقات جدیدی همراه شد؛ به صورتی كه بعد از تعیین نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی به یكباره شاهد ریزش بیش از ۲۰۰ هزار تومانی قیمت ها بود.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، در حالیكه در هفته اخیر بیشتر توجه ها به سمت بازار ارز و نرخ جدید دلار بود، سكه هم با تغییراتی محسوسی مواجه گردید.
بازار سكه پیش از سال جدید با روند صعودی قیمت روبرو شده بود كه دلیل عمده آن افزایش نرخ ارز عنوان می شد. به صورت كلی قیمت سكه بر مبنای قیمت دلار و قیمت طلای جهانی تعیین می گردد و با عنایت به روند افزایشی قیمت دلار از مدت ها پیش قیمت سكه هم تحت تاثیر آن افزایشی شد.
پیش از تعطیلات نوروز قیمت سكه به یك میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید و در میانه های تعطیلات از یك میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عبور كرد. اما بعد از تحولات چند روز اخیر دلار كه در شروع این هفته كلید خورد شتاب افزایشی قیمت سكه بیشتر شد، از یك میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و پس از یك میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رد شد و حتی در آستانه دو میلیون تومان قرار گرفت؛ رقمی كه ركوردی جدید برای سكه تمام به حساب می آمد، یعنی بالاترین نرخ در تاریخ سكه.
اما در این هفته بعد از تصمیم گیری در مورد نرخ دلار و تعیین نرخ ۴۲۰۰ تومان از جانب دولت برای آن بعنوان دلار تك نرخی، قیمت سكه هم جهت معكوس پیدا كرد.
از روز دوشنبه به بعد قیمت سكه از حدود یك میلیون و ۹۶۰ هزار تومان به یك میلیون و ۷۹۶ هزار تومان رسید تا به یكباره بیش از ۲۰۰ هزار تومان كاهش قیمت پیدا كرده باشد. اتفاقی كه شوك تازه ای برای به بازار سكه بود.
همچنین در بین دیگر اقلام سكه، نیم سكه از ۹۶۰ هزار تومان به ۸۳۸ هزار تومان و ربع سكه از ۶۳۴ هزار تومان به ۵۴۵ هزار تومان رسیده است.1397/01/24
14:17:05
5.0 / 5
5443
تگهای خبر: ارز , بازار , سكه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان