بوشهر مركز تولید و صادرات سرمایه گذاران یونانی

بوشهر مركز تولید و صادرات سرمایه گذاران یونانی به گزارش یاری كالا معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر اظهار داشت: با انعقاد تفاهم نامه ای با سرمایه گذاران یونانی، بوشهر بعنوان مركز تولید و صادرات صنعتی آنها تعیین شد.


به گزارش روز چهار شنبه ایرنا، روابط عمومی استانداری بوشهر به نقل از سعید زرین فر اضافه كرد: در این ارتباط سرمایه گذاران یونانی از ظرفیت های اقتصادی و صنعتی بوشهر بازدید كردند و در نشست های مختلفی در بوشهر و تهران قراردادهایی منعقد و راهكارهای لازم برای همكاری بخش خصوصی و دولتی با آنها عرضه شد.
وی، فعالیت در عرصه تجارت دریایی، صنعتی و تولیدی را از برنامه های سرمایه گذار یونانی عنوان و افزود: بر مبنای توافق های انجام شده مقرر است مركز تولید پنل های خورشیدی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر تولید و ضمن تامین نیازهای استان به دیگر استان ها و كشورهای مختلف صادر شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر با اشاره به اینكه تولید پنل های خورشیدی در ادارات و دستگاه های اجرایی الزامی شده است اضافه كرد: بر مبنای مصوبه هیات دولت، مقرر است 20 درصد انرژی مصرفی دستگاه های اجرایی از انرژی خورشیدی تامین گردد.
زرین فر اظهاركرد: تامین برق مصرفی روشنایی معابر بوشهر با استفاده از انرژی خورشیدی از دیگر برنامه های سرمایه گذار یونانی است.
وی اضافه كرد: مشاركت بخش خصوصی و دولتی در تولید محصول پنل های خورشیدی در منطقه ویژه و انتقال تكنولوژی و دانش فنی به كشور و استان بوشهر از برنامه های مهم سرمایه گدار یونانی است.
سرمایه گذار یونانی اظهار داشت: ظرفیت های مختلفی در حوزه اقتصادی و بندری در بوشهر مورد توجه است و این شهر با برخورداری از قابلیت بالا و داشتن موقعیت بندری و وجود منطقه ویژه اقتصادی، زمینه مناسبی برای توسعه سرمایه گذاری فراهم نموده است.
'یانیس واسالوس' اضافه كرد: سرمایه گذاری با همكاری بخش خصوصی و دولتی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر انجام می گردد و در كوتاهترین زمان به مرحله بهره برداری می رسد.
این سرمایه گذار یونانی تولید محصولات انرژی خورشیدی را از اولویت نخست سرمایه گذاری در منطقه ویژه بوشهر عنوان نمود و ادامه داد: انتقال دانش فنی و تكنولوژی و صادرات محصولات به استان های دیگر و كشورهای مورد نظر از دیگر برنامه های تدوین شده سرمایه گذاری در منطقه ویژه بوشهر است.
واسالوس با اشاره به اینكه هدف ما بیشتر این است كه بوشهر بعنوان مركز تولید و صادرات كالاهای تولیدی قرار دهیم اضافه كرد: انتقال تكنولوژی صنایع لبنیاتی و صادرات آن از دیگر برنامه های مورد توجه است كه با استفاده از بوشهر به كشورهای همسایه صادر شود.
وی، روابط ایران و یونان را بسیار مثبت و قابل توجه دانست و اظهار داشت: دو كشور با داشتن سابقه تاریخی و تمدنی و وجود تفاهم در زمینه های مختلف، می توانند زمینه همكاری و تعامل اقتصادی و تجاری خویش را بالا برند.
این سرمایه گذار یونانی با اشاره به اینكه ایران دارای امكانات و ظرفیت های بسیار فراوانی برای فعالیت های تجاری و اقتصادی می باشد اظهار داشت: در بوشهر امكانات و موقعیت های خوبی برای سرمایه گذاری وجود دارد كه این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

 

1396/12/09
15:19:17
5.0 / 5
5085
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان