مدیرعامل شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی:

اولویت شستا خروج از بنگاه داری است

اولویت شستا خروج از بنگاه داری است یاری كالا: اصفهان - مدیرعامل شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) اظهار داشت: بر مبنای مصوبات مجلس شورای اسلامی و هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی، خروج از بنگاه داری و رفتن به سمت سرمایه گذاری در اولویت شستا قرار گرفته است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، مرتضی لطفی روز دوشنبه درنخستین جلسه معرفی برنامه ساماندهی شركت های وابسته به شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) دراستانداری اصفهان اضافه كرد: بر این اساس حدود 157 شركت شناسایی شده و طبق برنامه ریزی های انجام شده واگذاری آنها تا حدود 2 سال آینده صورت خواهد گرفت.
وی یادآوری كرد: همینطور تعداد هلدینگ های تامین اجتماعی از ۹ به پنج هلدینگ در حوزه نفت، دارو، بانك، بیمه و فناوری نوین تبدیل خواهد شد.
وی یكی از برنامه های مهم شستا را جذب سرمایه گذاری خارجی عنوان نمود و اظهار داشت: هم اكنون تعدادی از شركت های كشور تركیه برای سرمایه گذاری ابراز تمایل كرده اند.
وی همینطور دارایی فعلی شركت شستا را 800 هزار میلیارد ریال عنوان نمود و اظهار داشت: شستا در سه دهه گذشته با سرمایه اولیه 39 هزار میلیارد ریال تاسیس شد و حوزه فعالیت شركت های این مجموعه در ۹ بخش بصورت بنگاهداری در نفت، گاز و پتروشیمی، دارو، سیمان، معادن، حمل و نقل، انرژی، بانك و صنایع نوین بوده است.
لطفی تصریح كرد: اگر در مدت سه تا چهار دهه اخیرشركت های شستا به وسیله بخش خصوصی اداره می شد عملكرد بهتری نسبت به شرایط حاضر داشتند.
وی خاطرنشان كرد: در اغلب استان ها همچون اصفهان بین 6 تا 7 واحد زیر مجموعه شركت شستا قرار دارد.
نخستین جلسه معرفی برنامه ساماندهی شركت های وابسته به شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با حضور مدیرعامل این شركت و تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی استان اصفهان در محل استانداری برگزار گردید.
در این جلسه مقرر شد كه شركت های علاقه مند به سرمایه گذاری در (شستا) در نشست بعدی در اتاق بازرگانی اصفهان به برنامه ها و پیشنهادهای خود در این زمینه اقدام نمایند.
شركت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) در سال 1395 با هدف سرمایه گذاری و مشاركت در فعالیت های اقتصادی و بازرگانی اعم از فعالیت تولیدی، بازرگانی، خدماتی(مالی، مدیریتی و…) و تشكیل انواع شركت ها تشكیل شد.
ت/6994 / 6022 خبرنگار: آرزو فلاح - انتشار دهنده: عمادی


1396/11/16
15:41:10
5.0 / 5
5344
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان