كاهش قیمت طلای جهانی

كاهش قیمت طلای جهانی به گزارش یاری كالا كارشناسان و سرمایه گذاران شركت كننده در نظرسنجی طلای هفتگی كیتكونیوز برای اولین بار در سال میلادی جاری اختلاف نظر عمیقی درباره روند قیمت طلا در هفته جاری داشتند.به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، اغلب تحلیلگران و معامله گرانی كه در نظرسنجی وال استریت كیتكونیوز شركت كردند، انتظار داشتند طلا در هفته جاری تحت فشارهای نزولی بماند در صورتی كه سرمایه گذاران خردی كه در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز شركت كردند، بهبود قیمت این فلز پرارزش را پیش بینی كردند. پیش از این هر دو گروه در همه نظرسنجی هایی كه از ابتدای امسال تابحال انجام گرفته است، نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند.

طلا روز جمعه بعد از انتشار گزارش وزارت كار آمریكا كه رشد ۲۰۰ هزار شغل جدید در ژانویه را اعلام كرد، با كاهش قیمت روبرو شد. هر اونس طلا برای تحویل در آوریل در معاملات روز جمعه بازار آمریكا با ۱۰.۶۰ دلار یا ۰.۸ درصد كاهش، در ۱۳۳۷.۳۰ دلار بسته شد و برای كل هفته حدود ۱.۵ درصد كاهش نشان داد. گزارش اشتغال آمریكا همینطور نشان داد كه روند رشد دستمزدها ادامه یافته كه نشانه تولید فشارهای تورمی است. این آمار با بهبود ارزش دلار آمریكا، به كاهش قیمت طلا منجر گردید.

در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت، ۱۷ نفر شركت كردند كه از میان آنها ۱۱ نفر یا ۶۵ درصد كاهش قیمت طلا و سه نفر یا ۱۸ درصد افزایش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند و به همین تعداد هم نسبت به روند قیمت طلا نظری نداشتند.

در این بین ۱۰۶۰ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران شركت كردند كه از میان آنها ۶۷۶ نفر یا ۶۴ درصد افزایش قیمت طلا در هفته جاری و ۲۳۸ نفر یا ۲۲ درصد كاهش قیمت این فلز پرارزش را پیش بینی كردند، در حالیكه ۱۴۶ نفر یا ۱۴ درصد نظری نداشتند.

برای هفته معاملاتی گذشته ۵۲ درصد از كارشناسان وال استریت و ۶۲ درصد از سرمایه گذاران نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند.

بدون در نظر گرفتن هفته گذشته، كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران از ابتدای سال ۲۰۱۸ تابحال دو به یك بوده اند، در حالیكه درصد درستی پیش بینی سرمایه گذاران در كل سال میلادی گذشته ۶۲ درصد و كارشناسان وال استریت ۵۹ درصد بود.

رابین بیهار، تحلیلگر فلزات در بانك "سوسیته جنرال" همچون كارشناسان وال استریت است كه با اشاره به بهبود اخیر ارزش دلارآمریكا، كاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی نمود. وی اظهار داشت: گزارش اشتغال روز جمعه آمریكا پیامدهایی خواهد داشت و انتظار می رود فشارهای تورمی رشد كند و كمیته سیاستگذاری بانك مركزی آمریكا موضع محكمتری را برای افزایش نرخ های بهره اتخاذ كند.

به گفته كوین گریدی، رییس شركت "فونیكس فیوچرز" و شون لاسك، مدیر شركت "والش تریدینگ"، شمار زیادی از معامله گران قراردادهای خرید طلا را در اختیار دارند كه به معنای احتمال تصحیح بیشتر قیمت این فلز زرد در صورت فروش گسترده از جانب آنهاست.

اوله هانسن، مدیر استراتژی كالا در ساكسو بانك نسبت به احتمال افزایش قیمت طلا در هفته جاری تا حدودی بدبین بود و اظهار داشت: قیمت طلا ممكن است اندكی دچار كاهش شود اما ریزش گسترده قیمت پیش بینی نمی گردد.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در گروه "پرایس فیوچرز" انتظار دارد قیمت طلا هفته جاری بهبود ملایمی پیدا كرده و هفته را با قیمت بالاتری نسبت به هفته گذشته به آخر رساند 

1396/11/14
15:49:15
5.0 / 5
4617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان