مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت:

افزایش صادرات صنایع غذایی كشور

افزایش صادرات صنایع غذایی كشور به گزارش یاری كالا مدیركل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات صنایع غذایی كشور در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 20 درصد افزایش یافت.


مهدی صادقی نیاركی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: ارزش صادرات محصولات غذایی كشور در هشت ماهه نخست امسال حدود 2 میلیارد دلار بوده است و این در شرایطی است كه در مدت مشابه سال قبل حدود یك میلیارد و 600 میلیون دلار صادرات این محصولات صورت گرفته بود.
وی اظهار نمود: سال گذشته در مجموع 2 میلیارد و 500 میلیون دلار محصولات صنایع غذایی ایران به خارج صادر شد و امسال در صدد ارتقای این رقم به سه میلیارد دلار هستیم.
این مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: صادرات محصولات صنایع غذایی كشور از نظر حجم 3. 1 درصد و از نظر ارزش هفت درصد صادرات غیرنفتی كشور را تشكیل می دهد.
وی بیان كرد: این وضعیت نشان داده است كه در این صنعت، خام فروشی صورت نمی گیرد و بعد از تولید ارزش افزوده، محصول نهایی صادر می گردد.
صادقی نیاركی كه جهت شركت در اولین جشنواره تخصصی توانمندی های صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی استان فارس به شیراز سفر كرده است، اضافه كرد: بیشترین صادرات در حوزه محصولات غذایی كشور مربوط به فرآورده های لبنی و بستنی است و جایگاه بعدی هم در اختیار صنعت شیرینی و شكلات است.
صادقی نیاركی اظهار نمود: 59 درصد صادرات كشور در زمینه محصولات غذایی و آشامیدنی به كشور عراق و 40 درصد هم به افغانستان بوده است.
وی ادامه داد: برپایه آمار سال 95، صنایع غذایی سهم 15 درصدی در اشتغال كشور را به خود اختصاص داده بود.
به گفته این مقام مسئول، 12 درصد صنایع كشور هم در حوزه صنایع غذایی فعال می باشند.
مدیركل دفتر صنایع غذایی دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار نمود: صنعت محصولات غذایی دنیا از حدود هفت هزار میلیارد دلار گردش مالی برخوردار می باشد و تنها 10 نشان تجاری جهانی معتبر بیش از نیمی از این رقم را به خود اختصاص داده اند كه این وضعیت نشان دهنده ضرورت برندسازی در این حوزه است.
نخستین جشنواره تخصصی توانمندی های صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی استان فارس شامگاه پنجشنبه پایان یافت.

 

1396/10/23
23:40:03
5.0 / 5
4738
تگهای خبر: ارز , بهداشت , تجارت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان