فروش كالای ایرانی كشورهای دنیا

فروش كالای ایرانی كشورهای دنیا به گزارش یاری كالا ایسنا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: رایزنی فروش كالای ایرانی در ۳۰ كشور دنیا انجام می شود.


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رایزنی فروش كالای ایرانی در ۳۰ كشور دنیا صورت می گیرد.
 
علی یزدانی در همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن بهمراه تجلیل از پیشكسوتان و واحدهای نمونه صنعتی مازندران كه در سالن اجتماعات بانك ملی استان در ساری برگزار شد، اظهار كرد: مردم در تعیین سیاست های اقتصاد مقاومتی نقش دارند و تولیدكنندگان با تولید كالاهای مرغوب می توانند در عدم واردات كالا تاثیرگزار باشند.
 
وی گفت: قوه مجریه با اصلاح آیین نامه، مجلس با اصلاح قوانین و قوه قضاییه با حمایت های قضایی  می تواند در اقتصاد حركت اساسی ایجاد كند.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینكه نرخ رشد ۸ درصدی در ارتقای بهره وری موثر است، خاطرنشان كرد:۴۰ درصد بهره وری در بخش صنعت صورت می گیرد.
 
یزدانی تصریح كرد: ۹۶ درصد از صنایع كشور در بنگاه ها آموزش می بینند و ۵۰ درصد از هزینه های شركت در نمایشگاه ها به صنعتگران پرداخت می شود. همچنین برای تسهیل در امر تولید و  فروش در بازار، تفاهم نامه‌ای با بازار بورس و فرابورس برای ارائه محصولات امضا و در همین راستا با  كمیته امام و  بنیاد شهید تفاهم نامه منعقد شد.
 
وی با بیان اینكه در بحث واردات نمی توان به صورت كامل مانع از ورود كالا به كشور شد، افزود: برای صنعتگران برخی مواد اولیه  كه در داخل تولید نمی شود باید وارد شود. همچنین در بحث مالیات، بر طبق ممیز مالیاتی تامین اجتماعی حق حسابرسی دارد و در این راستا امسال تفاهمی كه در بخش مالیات انجام شده است، خود اظهاری مبنی بر تشخیص پرداخت مالیات است و این نشان از اهمیت به حقوق شهروندی است.
 
معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت با بیان اینكه صداقت و درستی مبنای كار در جمهوری اسلامی است گفت: در بازاریابی به  بیش از ۳۰ كشور رایزن محصولات فرستاده شد و در پكن ۱۷۰۰ متر مربع فضا برای ارایه محصولات ایرانی تدارك دیده شده است،
 
وی با بیان اینكه برای ایجاد كنندگان اشتغال مشوق هایی در نظر گرفته شده است، افزود: در سیاست های برجام  با ۱۷ كشور تفاهم نامه نوشته شده است همچنین ۹۵۶ شهرك صنعتی در كشور با اشتغال ۸۰۰هزار وجود دارد كه به طور  میانگین ۱۴ درصد از شهرك ها فعال است.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: ۳۰ هزار  میلیارد تومان در راستای اقتصاد مقاومتی از طریق شورای پول اعتبار، اعتباربخشی شد و افزایش ظرفیت ۹ هزار بنگاه معدنی و ۱۰۰ هزار بنگاه صنفی در دستور كار قرار گرفته كه بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارد.
1396/04/23
17:50:13
5.0 / 5
5391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان