آخرین تحولات قیمتی كالاهای خوراكی

گرانی تخم مرغ بیش از سایر اقلام

گرانی تخم مرغ بیش از سایر اقلام به گزارش یاری كالا در هفته سوم آذرماه این تخم مرغ است كه نسبت به سایر اقلام خوراكی بیشترین افزایش قیمت را داشته و تا ۸. ۹ درصد گران شده است.به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، بر مبنای آماری كه بانك مركزی از متوسط قیمت خرده فروشی بعضی از مواد خوراكی در تهران در هفته منتهی به ۲۴ آذرماه منتشر كرد، در میان ۱۱ گروه كالای اصلی خوراكی هفت مورد گرانی ثبت شده است. یك كالا ارزان و قیمت سه كالای دیگر ثابت مانده است.

در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات، قیمت شیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل ۱. ۳ درصد افزایش داشت و بهای سایر اقلام گروه ثابت ماند. در مجموع در گروه لبنیات رشد چهاردرصدی نسبت به هفته دوم آذرماه ثبت شده است. قیمت تخم مرغ هم ۸. ۹ درصد اضافه شده و شانه ای ۱۱ هزار و ۸۰۰ تا ۱۶۰۰۰ تومان فروش رفته است.

بعد از لبنیات این میوه ها هستند كه بیشترین افزایش قیمت را داشته و ۴. ۲ درصد نسبت به هفته ماقبل و ۱۵. ۸ درصد در مقایسه با هفته سوم آبان ماه گران شده اند. همینطور سبزیجات با رشد ۲. ۳ درصدی قیمت همراه شد.

در گروه گوشت ها، گوشت قرمز با ثبات قیمت همراه بوده و گوشت گوسفند با استخوان هر كیلو ۴۶ هزار و ۵۰۰ تومان و گوشت گاو و گوساله بی استخوان هر كیلو ۳۷ هزار و ۱۰۰ تومان در سطح شهر عرضه شده است. همینطور گوشت مرغ كاهش ۳. ۳ درصدی قیمت داشته و تا ۷۳۸۰ تومان در هر كیلو فروش رفته است.

بنابر این گزارش قیمت چای خارجی پنج در صد افزایش داشته ولی قیمت قند، شكر و انواع روغن نباتی بدون تغییر بوده است. 

1396/09/28
17:33:12
5.0 / 5
5318
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان