در همدان

كشف 1300 میلیارد ریال كالای قاچاق

كشف 1300 میلیارد ریال كالای قاچاق به گزارش یاری كالا، به نقل از ایرنا كارشناس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان همدان گفت: یكهزار و 300 میلیارد ریال كالای قاچاق از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه در این استان كشف شد.


فریدون كریمی راد روز شنبه در كمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان همدان، با اشاره به اینكه در مدت مشابه سال قبل 105 باند قاچاق شناسایی و منهدم شد، اضافه كرد: در هشت ماه گذشته 115 باند قاچاق متلاشی شد.
وی با اشاره به اینكه كشفیات دارو حدود 600 برابر افزایش داشته است، ادامه داد: سه هزار و 497 مرد و 91 زن در زمینه قاچاق كالا در این مدت دستگیر شدند.
وی اظهار داشت: سه هزار و 81 فقره پرونده به ارزش هریك بیش از یك میلیارد ریال در تعزیرات حكومتی تشكیل شده كه این امر گویای برخورد ستاد مبارزه با قاچاق كالا با قاچاقچیان عمده است.
كریمی راد با اشاره به اینكه اوایل امسال برنامه جامع مبارزه با قاچاق كالا و ارز به این ستاد ابلاغ گردید، اظهار داشت: در این كمیسیون برنامه یاد شده بومی سازی و به دستگاه های زیر مجموعه ابلاغ گردید.
وی اضافه كرد: برای مبارزه با پدیده قاچاق كالا ابتدا 30 تن از قاچاقچیان شاخص و فعال در امر تجارت كالا شناسایی و زیر نظر قرار گرفتند.
وی اولویت های این ستاد را پیگیری برای پیشگیری از ورود كالای قاچاق ممنوعه، امحای كالای ممنوعه، شناسایی كالای جدید دخانی، شناسایی و برخورد با سازمان های شبكه ای و برگزاری ماهانه یك رزمایش برشمرد.
وی درباره شناسایی انبارهای موجود در استان بیان كرد: اطلاعات 6 هزار و 176 انبار به طور كامل ثبت شده و این برنامه تا ثبت تمامی انبارها ادامه دارد.
وی خاطرنشان كرد: 2 هزار و 723 واحد صنفی غیرمجاز امسال شناسایی شدند كه برای ساماندهی آنها سعی شده است.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، با عنایت به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، یكی از رویكردهای دولت برای احیای واحدهای تولیدی و رونق اقتصاد و اشتغال، مبارزه با قاچاق كالا قرار گرفت.
7526/2087/2090
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار دهنده: سعید زارع كندجانی

 

1396/09/25
14:00:45
5.0 / 5
5419
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , دام , قاچاق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان