شریعتمداری در دیدار با وزیر اقتصاد مجارستان:

ایران برای رشد اقتصادی پایدار نیاز به جذب سرمایه های خارجی دارد

ایران برای رشد اقتصادی پایدار نیاز به جذب سرمایه های خارجی دارد یاری كالا: وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در موضوعات سرمایه گذاری خارجی، روز گذشته قرارداد ساخت هزار دستگاه اتوبوس ایكاروس برای ساخت در داخل امضا شده است كه تا ساخت دو هزار اتوبوس هم قابل افزایش است.به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در دیدار با وزیر اقتصاد مجارستان تصریح كرد: ایران امروز برای رشد اقتصادی پایدار نیاز به جذب سرمایه های خارجی دارد و همكاران ما در حوزه صنعت، معدن و تجارت آماده گفت وگو درباره نحوه جذب سرمایه های خارجی هستند و علاوه بر این مورد بسیار مهم و پایه ای، برای شناخت دقیق تر از فعالیت های صنعتی و معدنی مشترك آمادگی داریم.

همچنین فعالیت های آی تی، آی سی تی، خودروسازی سبك و سنگین، پتروشیمی و صنعت نفت و گاز از دیگر زمینه های مورد اشاره شریعتمداری برای همكاری متقابل بود.

وی خاطرنشان كرد: قبلا هم سابقه همكاری در بعضی از زمینه ها مثل اتوبوس های ایكاروس را داشتیم كه باید افزایش یابد. در موضوعات سرمایه گذاری خارجی روز گذشته قرارداد ساخت هزار دستگاه اتوبوس ایكاروس برای ساخت در داخل امضا شده است كه تا ساخت دو هزار اتوبوس هم قابل افزایش است و امیدوارم همكاری ها در مورد داخلی كردن فعالیت های تولیدی در ایران بین ایران و مجارستان محكم تر شود.

شریعتمداری افزود: در همه زمینه های صنعتی علاقه مند به فعالیت مشترك تولیدی در ایران هستیم چون كشور ما كشور جوانی است و اشتغال از مهم ترین مسائلی است كه نسبت به آن اهتمام داریم.

وی با بیان اینكه حجم مبادلات سال قبل دو كشور نسبت به سال پیش از آن ۱۰۰ درصد رشد داشته است، اظهار داشت: این نشانگر آغاز یك حركت رو به جلو در توسعه روابط، بازگشت به روابط پیش از برجام و پیشی گرفتن از آن است كه امیدواریم این مسیر را با قدم های تندتری ادامه دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه حجم مبادلات دو كشور رقمی ناچیز در حدود ۲۰ میلیون دلار بوده كه به ۸۰ میلیون دلار رسیده است، ادامه داد: با آغاز همكاری های صنعتی و ساخت مشترك، این رقم افزایش می یابد. از جانب دیگر در بعضی حوزه های صنعتی مانند ۵۰ طرح و پروژه اولویت داری كه در وزارت صنعت، معدن و تجارت تعریف شده است، برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی شده و در مورد همكاری در ساخت مشترك اتوبوس های برقی هم مذاكرات ادامه دارد.

میهایلی وارگا وزیر اقتصاد ملی مجارستان هم در این دیدار با تاكید بر آمادگی برای تقویت و تشویق سرمایه گذاری متقابل در هر دو كشور خاطرنشان كرد: مشكلی برای آغاز سرمایه گذاری ها وجود ندارد. مذاكرات دو جانبه روز گذشته در اتاق بازرگانی ایران شروع شد. تجار دو كشور تابحال چهار توافقنامه امضا كردند. با وزیر اقتصاد ایران هم یك توافقنامه در مورد دفاع از حقوق سرمایه گذاری به امضا رسید.

وزیر اقتصاد مجارستان همینطور اظهار داشت: برای ما اهمیت زیادی دارد كه اتوبوس های ایكاروس دوباره در جاده های ایران به حركت درآیند. در اروپا و در مجارستان از اتوبوس های برقی زیاد استفاده می گردد و همكاری در ساخت مشترك اتوبوس های برقی با ایران را هم مدنظر داریم.
1396/09/14
13:47:37
5.0 / 5
4877
تگهای خبر: تجارت , دام , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان