رییس اتحادیه نانوایان:

مخلوط آرد نانوایی ها با گندم دامی و گندم انسانی

مخلوط آرد نانوایی ها با گندم دامی و گندم انسانی به گزارش یاری كالا رییس اتحادیه نانوایان ضمن رد ادعای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی مبنی بر سه برابر بودن میزان جوهر قند در نان رد و خاطرنشان كرد: گندم دامی وارداتی را با گندم انسانی تولید داخلی مخلوط می كنند تا میزان گلوتن آن را بالا برند.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، قاسم زراعت كار امروز (یكشنبه) در نشستی خبری با انتقاد از دستورالعمل محمدرضا نعمت زاده - وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت - در تاریخ یازدهم مردادماه سال قبل مبنی بر اضافه شدن ۱۳ هزار نانوایی در كل كشور، اظهار نمود: با عنایت به این كه برپایه آمار حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار نانوایی اضافه در كشور وجود داشت، این دستورالعمل غلط بود و ما اعتقاد داشتیم كه تعداد خیلی از این نانوایی ها كه یارانه بگیر و اضافی بودند می توانستند به محل های مورد نیاز منتقل شوند.

وی ادامه داد: جدیدا محمد شریعتمداری - وزیر صنعت، معدن و تجارت - در بخشنامه جدیدی اضافه شدن نانوایی ها را در دستور كار قرار داده و ما نسبت به این مساله انتقاد داریم، چون كه سالیان سال است از وضعیت فعلی به علت مشكلات آن انتقاد می كنیم، اما كماكان این مساله ادامه دارد.

رییس اتحادیه نانوایان با بیان این كه هنوز نمی دانیم متولی نان در كشور كدام نهاد است، اظهار داشت: ما هنوز نمی دانیم متولی نان وزارت جهاد كشاورزی یا وزارت صنعت، معدن و تجارت. تا سال ۱۳۶۱ تمام امور مربوط به آرد و نان دست بخش خصوصی بود و مشكلی وجود نداشت. اكنون این امور باید به یك نهاد واگذار شود تا بتوان مسائل را به درستی پیش برد. به نظر بنده بهتر است متولی نان در كشور وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد.

زراعت كار همینطور با اشاره به این كه ۳۵ درصد گندم در كشور درجه یك، ۳۵ درصد درجه دو و ۳۰ درصد درجه سه است، تصریح كرد: متاسفانه گندم دامی به كشور وارد می گردد اما مجددا با گندم داخلی مخلوط می گردد تا میزان گلوتن آن را بالا برند. 

1396/08/21
00:12:36
5.0 / 5
5702
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان