تا پایان اردیبهشت؛

تحویل کارت های سوخت از یک ماه به یک هفته کاهش می یابد

تحویل کارت های سوخت از یک ماه به یک هفته کاهش می یابد به گزارش یاری کالا، معاون وزیر نفت ­گفت: با الکترونیکی شدن خدمات صدور کارت های سوخت تا پایان اردیبهشت، ­ زمان تحویل این کارت ها از یک ماه به یک هفته کاسته می شود.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، جلیل سالاری­ در گفتگوی تلویزیونی، با بیان اینکه الان زمان تحویل هر کارت سوخت کمتر از یک ماه است، ­گفت: سال جاری برنامه داریم که زمان تحویل کارت های سوخت را به یک هفته کاهش دهیم.
وی ادامه داد: برای تحقق این امر، نیاز است که شرکت پژوهش و توسعه ناجی با وزارت نفت همکاری کند تا فرایند نام نویسی کارت سوخت هم الکترونیکی شود.
وی ضمن اشاره به الزامی شدن استفاده از کارت های سوخت شخصی در­قانون بودجه سال ۱۴۰۲ که در قانون بودجه سال جاری هم تکرار شده، ­ادامه داد: با عنایت به این که مابین استفاده از کارت سوخت شخصی و کارت سوخت جایگاه داران تفاوتی وجود ندارد، مردم ترجیح می دهند که ۶۰ لیتر سهمیه هزار و ۵۰۰ تومانی را در کارت های سوخت شخصی خود ذخیره کرده و کارت سوخت جایگاه ها استفاده نمایند.
وی ضمن اشاره به اینکه هر کارت سوخت شخصی، ماهانه ۶۰ لیتر سهمیه هزار و ۵۰۰ تومانی و ۱۰۰ لیتر اعتبار سه هزار تومانی دارد، ­افزود: درخواست ما اینست که مردم در استفاده از کارت های سوخت شخصی همراهی کنند؛ زیرا، هدف گذاری برای کارت های جایگاه ها اینست که در شرایط اضطرار مورد استفاده قرار بگیرند.
معاون وزیر نفت ضمن اشاره به افزایش ترددهای جاده ای در روزهای ­نوروز­ اظهار داشت: با عنایت به کافی نبودن زیرساخت های حمل و نقل عمومی، تعداد کارت های اضطراری جایگاه داران را در روزهای سفر افزایش داده ایم و به همین علت، چالش و مشکلی در حوزه سوخت رسانی نداشتیم.
وی در پاسخ به این مساله که شرکت پژوهش و توسعه ناجی علت تأخیر در الکترونیکی شدن صدور کارت های سوخت را مسائل امنیتی ناشی از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت می داند، اظهار داشت: شرایط ما آماده است؛ زیرا، خدمات صدور کارت سوخت ارتباطی به سامانه هوشمند سوخت ندارد.
سالاری در پاسخ به این سؤال که آیا تأییدیه پدافند غیرعامل در اینباره دریافت شده؟ اظهار داشت: هماهنگی ها انجام شده، جلسات هم برگزار شده و امیدواریم که در ماه فعلی و ماه آینده، این فرایند را به سمت مسیر اجرا ببریم.
منبع:

1403/01/10
14:51:09
0.0 / 5
79
تگهای خبر: خدمات , دام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان