بدهی میلیونی تهرانی ها با اشتباه دوربین های کنترل ترافیک شهرداری

بدهی میلیونی تهرانی ها با اشتباه دوربین های کنترل ترافیک شهرداری به گزارش یاری کالا، تسنیم نوشت: برخی از شهروندان اعلام نمودند اخیراً با مراجعه به سامانه ˮتهران منˮ مشاهده کردیم که در ساعات طرح ترافیک بدون این که با خودرو خود ترددی داشته باشیم، جریمه تردد در محدوده طرح ترافیک و جریمه 98500 تومانی برای ما ثبت شده است!برخی از شهروندان تهرانی اخیراً با مشکل عجیبی در مبالغ صادر شده بابت جریمه دوربین های طرح ترافیک و سامانه "تهران من" مواجه گشته اند.
این شهروندان تهرانی ماجرا را به این صورت شرح دادند:
اخیراً با مراجعه به سامانه "تهران من" شهرداری تهران مشاهده کردیم که در ساعات طرح ترافیک بدون این که ترددی داشته باشیم، جریمه تردد در محدوده طرح ترافیک ثبت و جریمه ۹۸۵۰۰ تومانی برای ما ثبت شده است!
این جریمه ها گاهی در ایام مختلف بدون این که در ساعات طرح ترافیک ترددی داشته باشیم، تکرار و در مجموع مبالغی بین یک میلیون تا ۲ میلیون تومان برایمان به عنوان جریمه طرح ترافیک ثبت شده است!
یکی از این شهروندان در توضیح این مسئله و خطای دوربین های طرح ترافیک اظهار داشت: بنده برای رفتن به محل کار خود، بامداد زود پیش از ساعت ۶: ۳۰ (پیش از ساعت شروع طرح ترافیک) و بعدازظهر نیز پس از ساعت پایانی طرح ترافیک، تردد دارم اما پس از مدتی با مراجعه به سامانه "تهران من" مشاهده کردم که جریمه های متوالی و پشت سرهم برای ورود به طرح ترافیک برای بنده ثبت شده است که تمامی ساعات ثبت شده مربوط به حوالی ظهر بوده! در حالی که بنده در آن زمان در محل کار خود حضور داشته و به هیچ عنوان تردد در سطح شهر نداشته ام!
وی افزود: پس از زیاد شدن این جریمه های مشکوک، به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کردم که آنها اعلام نمودند برای این مشکل باید به دفاتر خدمات شهری مراجعه کنم؛ در ادامه برای پیگیری این مشکل، به یکی از دفاتر خدمات شهر نزدیک به محل کار خود مراجعه کردم که آنها نیز اعلام نمودند که برای حل این مشکل باید به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران واقع در سه راه طالقانی مراجعه کنم.
این شهروند اظهار داشت: برای پیگیری این مشکل به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مراجعه کردم که اپراتور مربوطه، پس از بررسی ساعات تردد و تصاویر دوربین های شهری در سیستم به من اظهار داشت که تصاویر خودرو مربوط به خودروی خود شماست اما دوربین شب، ساعات تردد شما را اشتباه ثبت کرده است! به عنوان مثال شما پس از ساعات پایانی طرح ترافیک، تردد داشته اید اما دوربین های شب به اشتباه ساعات تردد را در ساعات طرح ترافیک ثبت و سپس جریمه برای شما لحاظ کرده اند!
این شهروند در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: اپراتور مربوطه در این مرکز بعد از اذعان به اشتباه دوربین های طرح ترافیک و ثبت جریمه بی مورد برای خودروی بنده، علاوه بر پاک کردن این جریمه های اشتباهی، برخی از پرداختی های گذشته بنده را هم که به سبب همین اشتباه دوربین های برایم ثبت شده بود نیز به حساب کاری بنده در سامانه "تهران من" عودت داد!
این اختلال در سامانه ثبت تخلفات دوربین های کنترل طرح ترافیک بطور قطع تا به امروز موجب متضرر شدن خیلی از شهروندان تهرانی شده است که روزانه به محدوده طرح ترافیک تردد دارند و شاید به ساعات تردد خود توجهی نکرده و مبالغ مربوط به این جریمه های اشتباهی را پرداخت کرده و می کنند!
از سوی دیگر خیلی از شهروندان که قصد خرید و فروش خودروی خودرا دارند باید نسبت به تسویه بدهی خود در سامانه "تهران من" و دریافت مفاصا حساب اقدام نمایند چونکه تا بدهی خودرو در "تهران من" تسویه نشود، مفاصاحساب صادر نمی شود بدین سبب این دسته از شهروندان که قصد فروش فوری خودروی خودرا دارند، مجبور به پرداخت فوری جریمه های اشتباهی ثبت شده برای خودروی خود می شوند چونکه عملاً فرصتی برای پیگیری و پاک کردن جریمه های اشتباهی صادره نخواهند داشت! بیشتر بخوانید:

پلیس: رانندگی زنان با موتور برقی هم ممنوع موتور سیکلت ها در آلوده کردن هوای پایتخت چقدر سهم دارند

۲۳۳۲۳۶


منبع:

1401/08/23
12:22:54
0.0 / 5
123
تگهای خبر: خدمات , خودرو , دام , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان