معاون وزیر صمت:

احیاء بیشتر از ۴۲ درصد واحدهای راکد در کشور توسط سرمایه گذاران

احیاء بیشتر از ۴۲ درصد واحدهای راکد در کشور توسط سرمایه گذاران خراسان رضوی معاون وزیر صمت اظهار داشت: بر مبنای آمارهای موجود بیشتر از ۴۲ درصد واحدهای راکد در کشور یا توسط سرمایه گذاران جدید یا با مشارکت سرمایه گذاران جدید احیا شده اند.


علی رسولیان ظهر امروز ۱۰ آذرماه، در نهمین دوره مراسم معرفی و تجلیل از برندهای برتر خراسان رضوی که در محل ساختمان ساپکو مشهد با حضور استاندار خراسان رضوی، سفیر ایران در چین و تعدادی از فعالان اقتصادی استان برگزار شد، اظهار نمود: همه ما امروز با وجود تحریم ها و شرایط سخت موجود به فعالان اقتصادی مدیون هستیم. در این شرایط فعالان حوزه تولید نقش موثری داشته اند و توانسته اند نیازهای ارزی و مالی کشور را تأمین کنند.
وی ادامه داد: آمارها نشان داده است در طول دو سال قبل حوزه تولید فارغ از حجم سرمایه گذاری رشد کرده و شهرک های صنعتی درحال توسعه هستند.
معاون وزیر صمت افزود: هم اکنون بیشتر از ۴۴۰۰ طرح صنعتی در شهرک های صنعتی کشور درحال تکمیل شدن و نصب ماشین آلات هستند. این مسئله در استانهای محروم هم در حال انجام می باشد.
رسولیان تصریح کرد: همینطور طی چند سال گذشته آمارها نشان داده است که میزان صادارت هم رشد کرده و فعالین اقتصادی در بازارهای جهانی درحال فعالیت هستند. اما باید دقت کنیم که در چه شرایطی رشد صنعتی و رشد صادرات بیشتر شده است. باید حواسمان باشد که عمده تولید در کشور ناشی از ممنوعیت واردات است. این مسئله به افزایش تولید کمک کرده است. هم اکنون ممنوعیت واردات ۲۵۰۰ کالا به کشور وجود دارد و فصای رقابتی بالایی در کشور بوجود آمده است.
وی ادامه داد: عمده رقابت های ما در زمینه صادرات به علت تفاوت قیمت با کالاهای جهانی است. ازاین رو بهتر است ما به سمت برندسازی حرکت نماییم. اگر نتوانیم به هر علتی در دنیا رقابت نماییم این مسئله به نفع ما نخواهد بود و سیاستگذاران اقتصادی باید به این مورد دقت کنیم.
معاون وزیر صمت اظهار داشت: در حال حاضر در سطح شهرک های صنعتی کشور درحال شناسایی نیازهای فناورانه هستیم. بیشتر از ۱۴۰۰ نیاز فناورانه در سطح کشور در شهرک های صنعتی شناسایی شده و بیشتر از ۴۰۰ نیاز هم تأمین شده است. در شهرک های صنعتی برای شرکتهای دانش بنیان امتیازات ویژه ای در نظر گرفته شده است. کسانی که عمق داخلی سازی را ارتقا می دهند، باید حمایت شوند تا بهتر بتوانند فعالیت کنند.
رسولیان ضمن اشاره به سیاست هایی که دولت سیزدهم و وزارت صمت آنرا دنبال می کند، بیان نمود: یکی دیگراز سیاست های دولت سیزدهم و وزارت صمت آمایش سرزمین و صنعتی است. این کار در استانهای کشور با نگاه به مناطق محروم و ظرفیت اشتغالزایی شروع شده است. در طرح آمایش جدید بر مبنای شرایط مختلف استان ها، ظرفیت های سرمایه گذاری و نوع تکنولوزی خدمات عرضه می شود تا از هدر رفت منابع جلوگیری شود
وی افزود: نگاه بنده به مشورت با بخش خصوصی است. اعتقاد داریم اگر بخش خصوصی به حوزه تولید ورود پیدا نکرده و جایگاهی نداشته باشد، موفق نخواهیم بود.
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تلاش می شود تا زیرساخت های صنعتی، تجاری و معدنی در کشور تامین گردد. بر مبنای تصمیم های صورت گرفته خویش را متعهد می دانیم تا زیر ساخت هایی مانند آب، برق و گاز و خود در شهرک های صنعتی و حتی خارج از شهرک ها تأمین نماییم.
رسولیان ضمن اشاره به احیاء واحدهای راکد در کشور بیان کرد:: بررسی های انجام شده نشان داده است که بیشتر از ۴۲ درصد واحدهای راکد در کشور یا توسط سرمایه گذاران جدید یا با مشارکت سرمایه گذاران جدید احیا شده اند.
وی با تکیه بر برگزاری جلسات مختلف با استاندار خراسان رضوی درباره ایجاد شهرک صنعتی پوشاک در مشهد اظهار داشت: آمادگی داریم تا در صورت تأمین زمین مناسب بتوانیم شهرک صنعتی پوشاک در مشهد را بزودی ایجاد نماییم.1400/09/12
11:38:21
0.0 / 5
392
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان