وزیر صنعت خبر داد

تولید ملی تلفن همراه حمایت می شود

تولید ملی تلفن همراه حمایت می شود به گزارش یاری كالا، به نقل از به قول وزیر صنعت قرار شد تا بر مبنای سیاست های اقتصاد مقاومتی از تولید ملی با اولویت مبحث مربوط به تلفن همراه حمایت گردد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری - وزیر صنعت معدن و تجارت امروز بعد از نشست مشترك با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سرپرست كمرگ و معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به جلسه مشترك با مجموعه دست اندركاران تنظیم امور صادرات و واردات كالا اظهار داشت: قرار شد تا بر مبنای سیاست های اقتصاد مقاومتی از تولید ملی با اولویت مبحث مربوط به تلفن همراه حمایت شود.
او با اشاره به اینكه در این جلسه همه اعضای ذیربط با مساله گوشی های تلفن همراه حضور داشتند اظهار داشت: كارگروهی با ریاست وزارت ارتباطات تشكیل شد تا راهبری امر ثبت و ضبط كلیه تلفن های همراه را در یك پروسه زمانی با اطلاع رسانی كافی و در نظر گرفتن همه مشكلات احتمالی فرماندهی كنند.
شریعتمداری در ادامه با اشاره به اینكه وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه نحوه فروش خرد محصولات موبایلی با این كمیته همكاری خواهد داشت افزود: وزارت صنعت با همه دستگاه های عرضه دهنده تلفن همراه در كشور همكاری كامل خواهد داشت تا شرایط مناسب برای تولید داخلی در كشور فراهم شود.
وی اضافه كرد: باید با تولید انضباط در واردات محصولات خارجی و عرضه استانداردهای بالا برای محصولات داخلی هم به ایجاد اشتغال برسیم و هم رضایت مردم را به دست بیاوریم.
وزیر صنعت با اشاره به اینكه ممكن است در اجرای طرح رجیستری موبایل مشكلاتی به وجود بیاید اظهار داشت: مشكلاتی كه ممكن است در اجرای چنین طرحی رخ داده شود در نظر گرفته شده است. طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه به منظور ساماندهی بازار تلفن همراه و حمایت از تولید و اشتغال زایی اجرایی خواهد شد.


 

1396/07/18
15:01:37
5.0 / 5
5524
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان