سهم واردات کالای همراه مسافر کم شد

سهم واردات کالای همراه مسافر کم شد به گزارش یاری کالا آنچه در ارتباط با سقف مجاز کالای قابل ورود همراه مسافر در مناطق آزاد بعنوان سهم این مناطق برای سالجاری تعیین شده مبین کاهش ۱۰ درصدی و تقلیل آن به ۴۰۵ میلیون دلار است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، از آغاز سال ۱۳۹۷ و با شدت گرفتن تحریم ها و ضرورت پشتیبانی از تولید و کنترل وضعیت ارزی، هیات وزیران کارگروهی با حضور نمایندگان تام الاختیار بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک، جهاد کشاورزی با مسئولیت شورایعالی مناطق آزاد تشکیل و در ابتدای هر سال لیست و سهمیه ارزی کالای همراه مسافر را تعیین و جهت اجرا به شورایعالی مناطق آزاد ابلاغ کند.
در همین راستا برای تعیین اقلام کالای همراه مسافر امسال مکاتبات بین دستگاههای مربوطه از اردیبهشت ماه شروع شده بود و در نهایت طی جلسه ای که در اواخر تیرماه برگزار شد، این لیست تدوین و طی روزهای گذشته جهت اجرا ابلاغ گردیده است.
برپایه تصمیمات اتخاذ شده ضمن ویرایش لیست کالای مجاز همراه مسافر، سقف واردات این کالا به مناطق آزاد امسال نسبت به سال قبل ۱۰ درصد کاهش یافته است؛ به صورتی که مقرر شده ۹۵۰ قلم کالا تحت رویه کالای همراه مسافر با مجموع سقف ۴۰۵ میلیون دلار قابل ورود به مناطق آزاد باشد. این در شرایطی است که پارسال سهمیه واردات کالای همراه مسافر به مناطق آزاد ۴۵۰ میلیون دلار بوده است.
در ارتباط با مصوبه سالجاری برای واردات کالای همراه مسافر، عرضه ثبت آماری معتبر برای کالاهایی که از راه گمرک های مستقر در مناطق آزاد یا سایر گمرک های مرزی و داخلی به مقصد مناطق آزاد حمل می شود ضروری خواهد بود.



1400/06/05
16:10:43
0.0 / 5
577
تگهای خبر: ارز , بانك , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان