تهرانی ها شهردار پایتخت را پیشنهاد دهند

تهرانی ها شهردار پایتخت را پیشنهاد دهند به گزارش یاری کالا شورای ششم تهران مردم را به اظهارنظر درباره انتخاب شهردار آینده فراخواند.


به گزارش یاری کالا به نقل از خبر آنلاین، کارگروه خبری شورای منتخب ششم شهر تهران، با انتشار اطلاعیه ای از مردم تهران خواست نظرات خویش را درباره انتخاب شهردار آینده تهران اعلام نمود. طبق خبری که درباره این بیانیه انتشار یافته منتخبان مردم در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر با باور عمیق به مشارکت و نقش شهروندان در تصمیمات کلان شهر طی اطلاعیه ای از مردم شریف تهران ری و تجریش دعوت نمودند که در فرایند انتخاب و شاخصهای شهردار تهران با شورای اسلامی شهر مشارکت داشته باشند. بر طبق این گزارش متن این بیانیه به شرح ذیل است: بسمه­ تعالی اعضای منتخب مردم تهران در ششمین دوره شورای شهر، بعد از بحث و بررسی فراوان و برگزاری چندین جلسه اختصاصی، فرایند انتخاب شهردار تهران را تعیین نمودند. در این فرایند، بعد از بررسی شرایط اولیه نامزدهای بالقوه، به ارزیابی هر یک از نامزدها بر اساس ده شاخص پرداخته شده و بعد از مباحثه جمعی، برای هر شاخص، به فرد مورد بررسی امتیاز داده خواهد شد. ده شاخص مورد نظر شورای شهر منتخب به شرح زیر است: 1. قوت تفکر و عمل انقلابی با روحیه جهادی 2. فهم اقتصادی و توانمندی در تأمین منابع مالی شهر 3. ساده زیست و پاکدست، برخوردار از روحیه مبارزه با فساد و فاقد تعارض منافع، مراقبت نسبت به اطرافیان و منتسبین و عدالت محور 4.آشنایی کلی با قوانین، ساختارها، فرآیندهای مدیریت شهری و شناخت تهران و مسلط بر نظام مسائل شهر تهران 5. سابقه و تجربه مدیریتی موفق (اجرای پروژه های مهم و موفق) 6. توانایی اجماع­ سازی (قدرت مذاکره و تعامل با مجلس، دولت و سایر نهادها/ توانایی کارکردن با سلائق متنوع/ اجماع سیاسی کلان) 7. دارای رویکرد تحول گرا و جوان­گرا و شناخت و نگاه فرهنگی- اجتماعی
8. قابلیت رهبری و توانایی تشکیل تیم قوی و شبکه کاری منسجم و توان بکارگیری بدنه شهرداری و مدیران جوان 9. قابلیت ایجاد تعاملات اجتماعی و ارتقای مشارکت مردمی و روحیه مردمی 10. میزان هماهنگی و همسویی با مصوبات شورای شهر منتخب این فرایند منجر به رتبه­ بندی افراد و شناخت شرایط هر یک از نامزدها در شاخص­ های مختلف می­ گردد که بر مبنای آن، از برخی از نامزدها که تناسب بیشتری با ده شاخص ذکر شده داشته باشند، برای عرضه چارچوب برنام ه­ای خود در مدیریت شهری و گفتگو با اعضای منتخب، دعوت بعمل خواهد آمد. در نهایت، بعد از استماع نظرات تمامی نامزدهای نهایی و بحث و بررسی در مورد هر یک، تصمیم­ گیری برای انتخاب شهردار صورت خواهد گرفت. شورای منتخب تلاش نمود که با دقت و اختصاص زمان مناسب و در فرآیندی نظام مند و با بهره­ گیری از مشورت خبرگان و نخبگان مختلف همچون در حوزه مدیریت شهری، شاخص­ های ده­گانه را تعیین نماید. لیکن با باور عمیق به ارتقای مشارکت مردمی، آمادگی دارد که از نظرات مردم عزیز بویژه صاحب نظران در این عرصه، استفاده نماید. در این راستا، می توانید برای عرضه نظرات و پیشنهادات از روز پنجشنبه مورخ 17 تیرماه تا روز سه شنبه 22 تیرماه به نشانی اینترنتی www.shorayeetelaf.com رجوع فرمایید.

منتخبین مردم شریف تهران، ری و تجریش در ششمین دوره شورای اسلامی شهر 47231


منبع:

1400/04/18
22:05:41
0.0 / 5
325
تگهای خبر: آنلاین , ارز , اقتصاد , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان