معاون وزیر صمت:

گاهی یك بخشنامه ساده از انجام یك فعالیت بزرگ صنعتی جلوگیری می كند

گاهی یك بخشنامه ساده از انجام یك فعالیت بزرگ صنعتی جلوگیری می كند یاری کالا: مرکزی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم رفع موانع ناشی از وجود قوانین مزاحم، اظهار داشت: گاهی یک بخشنامه ساده از انجام یک فعالیت بزرگ در حوزه تولیدی و صنعتی جلوگیری می کند.


محمد دامادی پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه در جریان بازدید از شرکت داروسازی روناک دارو واقع در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه، وظیفه ذاتی وزارت صمت را پشتیبانی از تولید و کارآفرینی دانست و اضافه کرد: بازدیدهای میدانی از تولید و آشنایی از نزدیک با موانع پیش روی صنعتگران، مسیر تولید را تسهیل کرده و با احصای دقیق مشکلات سبب تسریع در برطرف شدن مشکلات خواهد شد.
وی درباب نامگذاری سال جاری با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اظهار نمود: پس از اعلام شعار سال از طرف رهبر معظم انقلاب از روز دوم فروردین ماه جلسات منظمی برای تبیین شعار سال تشکیل شد و زوایای مختلف تحقق این نامگذاری مورد بررسی قرار گرفت.
او بیان کرد: در جلسه روز گذشته نیز قرار شد بسته ای در این عرصه مشخص شود و قواعد و بخشنامه هایی که از طرف وزارت صمت صادر شده و منجر به بروز موانعی پیش روی تولید شده است، حذف شود تا ریل گذاری در راه تولید به درستی صورت گیرد.
معاون وزیر صمت با تایکید بر اینکه فقط وزارت صمت میدان دار حمایت و رفع موانع تولید نیست، اظهار نمود: تمامی دستگاههای اجرائی باید همکاری لازم را با وزارت صمت برای رونق تولید و حذف موانع بعمل آورند.
وی به شناسایی و بررسی بخشنامه و دستورالعمل هایی که از طرف هیات وزیران صادر گردیده است اشاره نمود و اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم دستورالعمل های دست و پاگیر تولید را با کمک هیات وزیران از پیش پای صنعتگران برداریم تا موانع تولید برطرف شود.
دامادی همین طور با اشاره به وجود برخی قوانین مزاحم و دست و پاگیر نیز اظهار داشت: برخی قوانین با وجود اینکه مصوبه مجلس هستند کارآیی لازم برای گره گشایی از تولید را در وضعیت فعلی ندارند. چه بسا که این قوانین در گذشته و بسته به شرایط آن مقطع زمانی کارآمد و کارآیی لازم را داشته اما در وضعیت فعلی از این مزیت برخوردار نیستند که در جلسات مختلفی با نمایندگان مجلس و رئیس قوه مقننه این قوانین مطرح و برای اصلاح آن تصمیم گیری شده است.
وی از آمادگی مجلس برای همکاری در زمینه تنقیح قوانین متناسب با پشتیبانی از تولید و به حداقل رسیدن موانع تولید آگاهی داد و اضافه کرد: گاهی یک بخشنامه ساده از انجام یک فعالیت بزرگ در حوزه تولیدی و صنعتی جلوگیری می کند.
معاون وزیر صمت به تهیه کتابی حاوی دستورالعمل، بخشنامه و قوانین مزاحم تولید در وزارت صمت اشاره نمود و اضافه کرد: یک نسخه از این کتاب در اختیار نمایندگان مجلس و هیات وزیران قرار گرفته است که امیدواریم با همراهی و نگاه کارشناسانه بتوانیم برخی موانع پیش رو را با اصلاح قانون برطرف نماییم.
وی با اشاره به بازدید از دو واحد تولیدی و صنعتی در ساوه نیز، اظهار داشت: استان مرکزی و شهرستان ساوه ظرفیت بالایی در عرصه تولید و صنعت دارند و شرکت روناک دارو دستاوردهای خوبی در حوزه داروسازی، حتی در وضعیت کرونائی داشته است و تولید داروی رمدسیویر یکی از دستاوردهای بزرگ این واحد تولیدی است.
او اظهار داشت: داروی رمدسیویر یک داروی وارداتی بود و باید ماهها و سالها در نوبت دریافت این دارو معطل می ماندیم اما با تولید این دارو با توان متخصصان داخلی نیاز کشور به ویژه بیماران کرونائی به این دارو برطرف و از خروج ارز از کشور جلوگیری می شود.
منبع:

1400/02/09
20:45:27
0.0 / 5
716
تگهای خبر: ارز , تجارت , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان