رئیس اتحادیه بنكداران عنوان كرد

كالاهای بدون برچسب در بازار

كالاهای بدون برچسب در بازار یاری كالا: رئیس اتحادیه بنكداران با تاكید بر اینكه كارخانه ها تنها برای مدت دو روز بر روی تولیدات خود برچسب قیمت را نصب نكرده اند اظهار داشت اكنون با توجه به میزان تولید كالا حجم تولیداتی كه فاقد برچسب می باشند بسیار اندك بوده و می توان گفت كه حضور این كالاها در بازار نامحسوس می باشد.محمد آقاطاهر در گفت وگو با ایسنا، اظهار كرد: به شخصه هنوز كالاهایی كه برچسب قیمت بر روی آنها نصب نشده را در میان كالاهای كارخانه ها مشاهده نكرده ام و با توجه به حجم بسیار كم این تولیدات در بازار می توان گفت كه این حجم كالا نمی تواند موجب ایجاد تغییری در قیمت گذاری شود.
وی همچنین عنوان كرد: بر همین اساس قیمت ها در بازار همانند قبل خواهد بود و افرادی كه پیش از این نسبت به ارائه تخفیف ها اقدام می كردند بر همان روال كار خود را دنبال می كنند به عبارت دیگر ورود این كالاها در بازار هیچ تاثیری نمی تواند داشته باشد.
رئیس اتحادیه بنكداران در عین حال تاكید كرد: نكته دیگر آنكه حتی پیش از طرح موضوع حذف برچسب قیمت اعضای اتحادیه و صنف ما مانند تمام صنوف دیگر موظف بودند قیمت ها را در معرض دید مردم قرار دهند. اكنون نیز شرایط به همین شكل است و واحدها موظف هستند علاوه بر برچسبی كه بر روی كالا وجود دارد در داخل محل كسب خود نیز به گونه ای اقدام كنند كه قیمت كالاهای مختلف قابل رویت باشد.
آقاطاهر در ادامه در پاسخ به پیشنهاداتی كه برای اجرای احتمالی این طرح دارد، اظهار كرد: اگر قرار به اجرای چنین طرحی باشد، لازم است نظارت ها افزایش پیدا كرده و حالت تخصصی داشته باشد.
وی با بیان اینكه نظارت بر این بخش از سوی اتحادیه های صنوف مربوطه، اتاق اصناف و تعزیرات صورت می گیرد، گفت: طبق آمارهای موجود هر ماه در تهران حدود ۳۰ هزار مورد بازرسی صورت می گیرد و طبق آمارهای موجود در مردادماه سال جاری در كشور ۲۶۸ هزار مورد بازرسی انجام شده كه برخی از آنها نیز منجر به جریمه واحدهای متخلف شده است، اما با این وجود لازم است برای اجرای چنین طرح هایی حجم بازرسی ها حتی تا حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا كند.
رئیس اتحادیه بنكداران در پایان با یادآوری اینكه مردم خود بهترین بازرس ها به شمار می روند، گفت: شاید بی قانونی اصلی یا بهتر بگوییم گرانفروشی قانونمند مربوط به زمانی باشد كه این طرح اجرا نمی شود. چگونه ممكن است فردی یك كالا را با تخفیف ۵۰ درصدی می فروشد؟ اگر نصب برچسب از محل كارخانه صورت نگیرد، قطعا شرایط رقابتی بهتری در میان توزیع كنندگان كالاها شاهد خواهیم بود.
آقاطاهر همچنین عنوان كرد: در حال حاضر ۱۵۰۰ واحد پروانه دار زیر نظر صنف ما در حال فعالیت هستند و حدود ۳۵۰ واحد هم بدون دریافت پروانه كسب یا با دریافت پروانه مربوط به صنوف دیگر مشغول فعالیت در این بخش هستند كه اگر در حوزه فروش كالاهای بدون برچسب اعضای اتحادیه اقدام به گرانفروشی كنند، حتما جریمه های لازم در انتظار آنها خواهد بود.

 

1396/07/04
15:12:40
5.0 / 5
6303
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان