‎نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و كشاورزی ایران:

موانع سرمایه گذاری در لرستان باید برطرف شود

موانع سرمایه گذاری در لرستان باید برطرف شود یاری کالا: لرستان ‎نایب رئیس اتاق تجاری، صنایع، معاون و کشاورزی ایران بر رفع موانع سرمایه گذاری در لرستان تاکید نمود.


حسین سلاحورزی ۲۹ اسفند در جلسه هم اندیشی کمیسیون های تخصصی اتاق تجاری لرستان اظهار نمود: در طول امسال علاوه بر محدودیت های ناشی از کرونا و تاثیر آن بر سلامت، کسب و کارهای اغلب حوزه ها گرفتار مشکل شدند و شاید در این بین معدودحوزه هایی بودند که با افزایش فروش و تقاضا مواجه گشتند اما طیف گسترده ای از کسی و کارها با تعطیل و یا مجبور به کاهش نیروی انسانی شدند.
وی افزود: امسال بی ثباتی و بی برنامگی اقتصادی که در کشور حاکم بود در طول تاریخ بشریت هیچ گاه تجربه نشد.
سلاحورزی اضافه کرد: امسال هم بروکراسی عجیب و غریب و موانع مختلفی بر سر راه کسب وکارها قرار گرفت که در نوع خود تکرارنشدنی بود.
نایب رییس اتاق تجاری، صنایع، معاون و کشاورزی ایران تصریح کرد: باور نداشتیم که فعالان اقتصادی با این همه مشکلات بتواننددوام بیاورند و امیدواریم که در سال جدید این مسائل دیگر پیش نیاید.
وی تصریح کرد: امسال به خاطر محدودیت های ناشی از کرونا اختلالی در همه کارهای روزمره و روتین به وجود آمد و برگزاریجلساتی که حدودا در دو سال گذشته، هر ماه برگزار می شدند، به سبب شرایط خاص برگزار نشدند.
سلاحورزی اظهار داشت: با این وجود کمیسیون های اتاق تجاری با موضوعات بسیار خوبی برگزار شدند و برنامه ما هم همین بود که بتوانیم از ظرفیت کمیسیون ها بعنوان بازوان اصلی مشورتی اتاق حداکثر استفاده را نماییم و بتوانیم نقشه راه و استراتژی مدونی برای شناسایی و حل مشکلات فعالان اقتصادی داشته و از سویی به دنبال برنامه ریزی برای توسعه کارهای بخش خصوصی در استان باشیم.
رئیس اتاق تجاری، صنایع، معاون و کشاورزی لرستان اضافه کرد: در سال ۹۹ موضوع تشدید تحریم ها موضوع جدی بود و فعالین اقتصادی با افزایش شدید قیمت مواد اولیه مواجه گشتند ولی آنچه که نه فقط متوقف نشد، وصول مطالبات دولتی و ماشین تولید مقررات و دستورالعمل های دست و پاگیر برای فعالیت اقتصادی بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما در لرستان سهممان از سرزمین و جمعیت و منابع حدود دو درصد متوسط کشوری بوده و منصفانه این است که جایگاه استان در میانه جدول پارامترهای اقتصادی باشد.
سلاحورزی اشاره کرد: باید درآمد سرانه مردم اندازه متوسط کشور باشد در حالی که نصف متوسط کشور است و عقب ماندگی انباشته تاریخی به وجود آمده است و هیچ دولتی ظرف یکی دو سال نمی تواند آنرا جبران کند.
وی اظهار داشت: اگر ظرف ۴ سال آینده، هر سال ۱۵ هزار میلیارد تومان پول جدید به استان تزریق شود و سرمایه گذاری جدید شود، شاید بتوان تغییری در استان احساس کرد وگرنه اتفاق خاصی نخواهد افتاد.
نایب رییس اتاق تجاری ایران افزود: اتاق تجاری یک نهاد بخش خصوصی است و سال هاست که شعارگونه و متأثر از سیاست های اصل ۴۴ خواسته شده که از نمایندگان بخش خصوصی مشورت خواهی شود.
منبع:

1400/01/01
13:05:48
0.0 / 5
764
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان