سالانه بیش از یك میلیون و ۵۸۰ هزار تن ماده غذایی در استان بوشهر تولید می شود

سالانه بیش از یك میلیون و ۵۸۰ هزار تن ماده غذایی در استان بوشهر تولید می شود بوشهر رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: سالانه بیش از یک میلیون و 580 هزار تن ماده غذایی در 315 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر کشت و تولید می شود.


محمدتقی منوچهری ظهر امروز در نشست با خبرنگاران عنوان کرد: باتوجه به وظیفه ذاتی جهاد کشاورزی در امتداد تولید غذای سالم و کافی در دسترس برای عموم مردم و همین طور امنیت غذایی، ۱۶ درصد از شاغلین استان بوشهر شامل ۴۰ هزار بهره بردار در بخش های مختلف کشاورزی فعالیت دارند.
وی با اشاره به سهم ۱۲.۷ درصدی بوشهر از تولید خرمای کشور اظهار نمود: نخیلات با اهمیت ترین ظرفیت کشاورزی ما است و در استان بوشهر ۵.۵ میلیون نخل در سطح ۳۴ هزار هکتار داریم که سالانه ۱۶۵ هزار تن خرما در این نخلستان ها تولید می شود.
این مسئول اشاره کرد: تعداد ۱۲ هزار صیاد در استان بوشهر فعالیت دارند که ۶۰ هزار تن آبزی صید می کنند.
رئیس جهاد کشاورزی بوشهر اشاره کرد: در بخش آبزی پروری بیشترین میگوی پرورشی کشور توسط استان بوشهر تولید می شود و با داشتن ۱۰ سایت پرورش میگو به همراه ۳۰۰ مزرعه و ۵ هزار و ۵۰۰ هکتار سطح بیش از ۲۳ هزار تن میگوی پرورشی در استان تولید می شود.
منوچهری با اشاره به ضرورت و برنامه های توسعه آبزی پروری اشاره کرد: در این راستا دو شهرک شیلاتی برنامه ریزی شده که یکی از اینها امیدوار هستیم در سال ۱۴۰۰ به مدار تولید بیاید. شهرک شیلاتی رودشور در گناوه نیز با مساحتی بیش از ۳ هزار هکتار و سایت دلوار ۳ که در دست تکمیل است.
وی افزود: برای بحث پرورش ماهی در قفس ۶۰ موافقت اصولی صادر شده که چهار مورد با ظرفیت تولید ۴ هزار تنی منجر به پروانه بهره برداری شده است.
رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر ابراز امیدواری کرد که شاهد توسعه در بخش پرورش ماهی در قفس باشیم و با کاهش بار تولید منابع دریایی، به سمت پرورش آبزیان برویم.
محمدتقی منوچهری اشاره کرد: یکی از شاخص ترین محصولات استان بوشهر گوجه فرنگی است که سالانه حدود ۶۰۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در سطح ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار کشت می شود و بوشهر رتبه اول را در تولید این محصول دارد.



1399/11/16
13:07:55
0.0 / 5
566
تگهای خبر: تولید , سایت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان