دكتر صادقی نیاركی تأكید كرد

تغییر الگو از حمل و نقل سنتی به مدرن

تغییر الگو از حمل و نقل سنتی به مدرن به گزارش یاری کالا معاون امور صنایع وزارت صمت در بازدید از پروژه سیستم رانش مترو در جهاد دانشگاهی علم و صنعت اظهار داشت: طراحی سیستم رانش مترو کار بسیار بزرگی است که جهاد دانشگاهی به آن ورود پیدا کرده است.دکتر مهدی صادقی نیارکی در گفت و گو با ایسنا، درباب توانمندی جهاد دانشگاهی در حوزه سیستم رانش مترو اظهار داشت: ماموریت مجموعه جهاد دانشگاهی از روز تأسیس، ساخت داخل و در حقیقت، بومی سازی تکنولوژی و در ادامه، تجاری سازی و معرفی به بازار مصرف تکنولوژی بوده است.

معاون امور صنایع وزارت صمت اضافه کرد: این کار بسیار مهمی است. در حمل و نقل شهری درحال تغییر الگو از حمل و نقل های سنتی به سمت حمل و نقل مدرن هستیم و تابه حال به غیر از بحث خود واگن (تریم داخلی واگن)، اصل تجهیزات یعنی پروپالشن یا همان رانش لوکوموتیو از خارج خریداری می شد.

صادقی نیارکی اشاره کرد: طراحی سیستم رانش مترو کار بسیار بزرگی است که جهاد دانشگاهی به آن ورود پیدا کرده است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهرداری تهران و سازمان شهرداری ها از آن حمایت کرده اند.

معاون امور صنایع وزارت صمت تاکید کرد: ماموریت وزارت صمت نیز به همین شکل است. درجایی که یک تکنولوژی بومی سازی و ساخت داخل شده و توان فنی و مهندسی آن اثبات می شود، وزارت صمت حتما از آن پشتیبانی می کند.

صادقی نیارکی اضافه کرد: در ادامه ارائه نمونه اولیه، آنچه حائز اهمیت می باشد بحث بیزنس پلن این مجموعه است. حتما باید به بحث تامین مالی، تجاری سازی و تولید انبوه در کنار تولید نمونه اولیه فکر شود تا از این توان بسیار ممتاز دانش فنی مهندسی داخلی و نخبگانی که وارد این حوزه شده و قبول ریسک کرده و کار را انجام داده اند، به نحوه احسن استفاده گردد.

شایان ذکر است، معاون امور صنایع وزارت صمت و هیئت همراه، بامداد امروز (۲۴ دی ماه ۹۹) از پروژه سیستم رانش مترو در جهاد دانشگاهی علم و صنعت بازدید کرده و در جریان جزئیات پیشرفت این پروژه قرار گرفتند.

منبع:

1399/10/24
12:57:22
0.0 / 5
868
تگهای خبر: بازار , تكنولوژی , تولید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان