رشد 455 درصدی فروش سكه طلا در آمریكا

رشد 455 درصدی فروش سكه طلا در آمریكا یاری کالا: تقاضای سرمایه گذاری برای طلا و نقره در سال ۲۰۲۰ در آمریکا رکورد زد و آمار ضرابخانه آمریکا نشان داد که تقاضا برای سکه طلا و نقره به بالاترین میزان در چهار سال گذشته صعود کرد.به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، جدید ترین آمار فروش ضرابخانه آمریکا نشان داد ۸۴۴ هزار اونس سکه طلای عقاب آمریکایی در سال ۲۰۲۰ فروخته شده است. تقاضا برای طلای فیزیکی در سال ۲۰۲۰ بیشتر از پنج برابر افزایش یافت و در مقایسه با ۱۵۲ هزار اونسی که در سال ۲۰۱۹ به فروش رسید، ۴۵۵ درصد رشد کرد.

فروش سکه های طلا به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۶ رسید که طی آن ضرابخانه آمریکا حدود دو میلیون اونس سکه طلا فروخته بود.

همچنین فروش سکه های نقره ضرابخانه آمریکا نسبت به سال پیش رشد بیشتر از دو برابر داشت و ۳۰.۰۱ میلیون اونس نقره به فروش رسید که ۱۰۱ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ افزایش داشت.

نه تنها تقاضا برای فروش سکه طلا و نقره به بالاترین رکورد چهار ساله صعود کرده بلکه ضرابخانه ها در سرتاسر جهان قادر به پاسخگویی در مقابل حجم بالای تقاضا نبودند چونکه زنجیره تأمین جهانی به علت تدابیر قرنطینه که از جانب دولتها برای مقابله با انتشار ویروس مرگبار به اجرا گذاشته شده بود، به شدت مختل شد.

طبق اعلام ضرابخانه آمریکا، پرفروشترین ماه، مارس بود که همزمان با نتایج ویرانگر همه گیری کووید ۱۹ بر اقتصاد جهان، ۱۵۱ هزار و ۵۰۰ اونس طلا به فروش رسید. سرمایه گذاران در شرایطی که بازارهای سهام با فشار فروش کم سابقه روبرو شده بودند، به سمت بازارهای فلزات پرارزش بعنوان دارایی امن سرازیر شدند.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، دومین ماه پرفروش سکه طلا در اوت بود که رکورد صعود قیمت طلا شکسته شد و با عبور اونس طلا از مرز ۲۰۰۰ دلار، سرمایه گذاران به سمت خرید طلای فیزیکی جذب شدند و ضرابخانه آمریکا ۱۲۱ هزار اونس سکه طلا فروخت.

منبع:

1399/10/18
14:27:41
0.0 / 5
877
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان