تولید PVC پزشكی در پتروشیمی هگمتانه برای اولین بار در خاورمیانه

تولید PVC پزشكی در پتروشیمی هگمتانه برای اولین بار در خاورمیانه به گزارش یاری کالا همدان پتروشیمی هگمتانه با تولید انحصاری و دانش بنیان انواع پودر و گرانول PVC با گرید پزشکی استاندارد برای اولین بار در خاورمیانه در استان همدان به بهره برداری رسید.


امروز -پنجشنبه ۴ دیماه ۹۹- پتروشیمی هگمتانه بعد از حدود ۱۸ سال به صورت ویدئوکنفرانسی و با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار همدان و مدیران استانی و مدیران شرکت پتروشیمی کشور توسط رئیس جمهور راه اندازی شد.
رئیس جمهور در آیین افتتاح با اشاره به اینکه صادرات محصولات پتروشیمی هگمتانه ارزش معنوی، سیاسی و اقتصادی برای کشور ما دارد، اظهار نمود: از افتتاح این طرح خوشحال هستیم چونکه بخشی از محصولات این پتروشیمی می تواند صادر شود.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با اشاره به اینکه صادرات این محصول ارزش معنوی، سیاسی و اقتصادی دارد، خاطرنشان کرد: امروز برای من روز افتخارآمیزی است و از همه دست اندرکاران این پروژه مهم تشکر می کنم.
رئیس جمهور در انتها تصریح کرد: همدان شهر بزرگ، تاریخی و مهمی است و من از تلاشی که مسؤلان استان در مهارکروناویروس داشتند، تشکر می کنم.
به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، به قول استاندار همدان، از پروژه هایی که سال ها به علل مختلف معطل مانده بود، پتروشیمی هگمتانه بود که خوشبختانه طی یکی دو سال قبل با پیگیری های جدی و البته حضور مؤثر بخش خصوصی و فرزند خلف مرحوم علاقبندیان خیر بزرگوار کار مورد پیگیری قرار|گرفت و خوشبختانه پس از رفع موانعی که بر سر کار وجود داشت امروز شاهد یکی از پتروشیمی های مهم در کشور در استان همدان هستیم.
به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان، در سال ۸۱ توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت وقت مجوز تولید PVC پزشکی به ظرفیت اسمی ۷۰ هزار تن را برای شرکت پتروشیمی هگمتانه صادر شد. سرمایه گذاری واحد ۱۲۰۰ میلیارد تومان بوده و جزء پژوه های استان و تأثیرگذار استان است که این قول را سازمان صمت به همشهریان داده بود که پروژه را تا آخر سال ۹۹ به بهربرداری برسد که به لطف خدا و پیگیری های سرمایه گذاران این واحد به بهره برداری رسید.
به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، برای اولین بار تولید انحصاری و دانش بنیان انواع پودر و گرانول PVC با گرید پزشکی استاندارد برای اولین بار در خاورمیانه با ظرفیت تولید ۴۵ هزار تن در سال توسط پتروشیمی هگمتانه انجام می شود.
پتروشیمی در سال ۸۱ با مصوبه هیئت وزیران و هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و با مشارکت بخش خصوصی، بخش دولتی و سهامدار خارجی در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار برای تولید انواع محصولات شیمیایی و پتروشیمی در استان همدان تأسیس و به وجود آمد.1399/10/06
01:44:10
0.0 / 5
874
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان