بهره مندی شركتهای تولیدكننده شیشه های ضد انعكاسی از دستگاه ایرانی لایه نشانی

بهره مندی شركتهای تولیدكننده شیشه های ضد انعكاسی از دستگاه ایرانی لایه نشانی دستگاه لایه نشانی غوطه وری محققان كشور برای انواع آزمون های آزمایشگاهی و ساخت انواع لایه های نازك نانوساختار و سل ژل و تولید نانوحسگرها قابل استفاده می باشد و هم اكنون توانسته است جذب صنایع تولید شیشه شود.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، یکی از شرکتهای فناوری دستگاه لایه نشانی غوطه وری خویش را به بازار عرضه نموده است که می تواند برای انواع آزمون های آزمایشگاهی، ویفرهای نیمه هادی ها، فوتورزیست ها، لایه نشانی از سل-ژل ها، تولید حسگرها، ترانزیستورهای اثر میدان و همینطور تولید LED ها مورد استفاده قرار گیرد.
از مزیت های این فناوری می توان به خروجی بالا، کیفیت مطلوب محصول نهایی، هزینه کم و تکرارپذیری بالا اشاره کرد؛ ازاین رو شرکتهای تولیدکننده انواع شیشه های ضد انعکاس، تولیدکنندگان لنز و سیستم های روشنایی، گروه های فعال در حوزه بوردهای مدار چاپی ویفرهای نیمه هادی همچون مشتریان هدف این فناوری هستند.
روش لایه نشانی غوطه وری یکی از قدیمی ترین روش های پوشش دهی است و امروزه هم بعنوان یک روش تجاری پرکاربرد در اعمال انواع پوشش ها شناخته می شود. امروزه، با روش سل-ژل و روش های مشابه مبتنی بر محلول های شیمیایی می توان پوشش هایی کارآمد و پایدار از طیف وسیعی از مواد همچون فروالکتریک ها، دی الکتریک ها، فوتورزیست ها، ابرهادی ها، پلیمرها (به خصوص برای ساخت غشاها)، مواد مقاوم در مقابل خوردگی، اکسیداسیون و پسیو را بر زیرلایه های مختلف اعمال کرد.
از میان تمام روش های لایه نشانی و پوشش دهی، روش لایه نشانی غوطه وری از پرکاربردترین و در عین حال کم هزینه ترین و آسان ترین روش ها است که امروزه کاربرد قابل توجهی، هم در صنعت و هم در مقیاس های آزمایشگاهی یافته است. پوشش دهی غوطه وری امروزه بعنوان یک روش جایگزین مناسب برای پوشش دهی دورانی، جهت تولید فیلمهای لایه نازک با کیفیت بالا از پیش ماده های سل- ژل برای اهداف تحقیقاتی استفاده می شود.
در بین تمام روش های پوشش دهی، پوشش دهی غوطه وری یکی از روش هایی است که به علت خصوصیت های خود، جهت پوشش دهی لایه به لایه نانوذرات بسیار مناسب می باشد. چون که اجازه می دهد که هر لایه در یک بازه زمانی معین، با یک ترکیب معین و در نتیجه با یک خاصیت متمایز، برای یک کاربری و هدفمندی خاص طراحی شود.
بر مبنای اعلام ستاد نانو، با استفاده از آن می توان ساخت انواع لایه های نازک نانوساختار و سل ژل، دیودهای نور گسیل آلی، ترانزیستورهای اثر میدانی آلی، نانوحسگرها، سنسورهای گاز مبتنی بر سل ژل و ITO حاوی نانو ذرات را تولید کرد.
منبع:

1399/09/03
23:16:07
5.0 / 5
1112
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان