دانشمندان اعلام كردند

مصونیت بهبودیافتگان كرونا تا ۸ ماه ادامه دارد

مصونیت بهبودیافتگان كرونا تا ۸ ماه ادامه دارد خراسان رضوی نتایج تحقیقات جدید نشان میدهد كه ایمنی در مقابل ویروس كرونا حداقل هشت ماه و حتی ممكنست سال ها ادامه داشته باشد.


به گزارش ایندیپندت ای، دانشمندان سلول های ایمنی در بازماندگان کووید- ۱۹ را بررسی کردند، ازجمله سلول هایی "حافظه" که ویروس را ذخیره می کنند و می تواند آنتی بادی ها را فعال کنند.
دانشمندان موسسه ایمونولوژی لا جولا دانشگاه سن دیگو آمریکا، عناصر پاسخ ایمنی همچون آنتی بادی ها و سلول های تی را ارزیابی کردند و دریافتند که "حافظه ایمنی " امکان دارد حداقل برای هشت ماه دوام داشته باشد.
دانشمندان گفتند که سرعت پایین کاهش بعضی از سلول های موردنیاز برای ایمنی بدن، می تواند به معنای دوام بیشتر آن باشد.
این مطالعه امیدواری هایی بوجود آورده است که محافظت از واکسن های کرونا امکان دارد سال ها ادامه داشته باشد و امکان دارد نیازی به تزریق سالانه نباشد.
برخی از مقالات اخیر پیشنهاد کردند که ایمنی بدن در کمتر از سه ماه کاسته می شود و سوالاتی در مورد اثربخشی واکسن ایجادشده است اما تحقیقات جدید در مورد سلول های تی نتایج خوش بینانه تری ارائه کرده است و نشان داده است که واکنش ایمنی می تواند مدت زمان طولانی تری ادامه یابد.
دانشمندان معتقدند که یافته های مطالعه جدید نشان داده است که وجود "حافظه ایمنی " امکان پذیر است و سال ها بعد نیز تحریک می شوند.
پژوهشگران تحقیق خودرا قبل از بررسی همکاران در medRxiv، وبسایت علوم بهداشتی تحقیقات قبل از چاپ منتشر نمودند و بطور دوره ای سطح آنتی بادی ها و همین طور حافظه سلول های تی و بی و سایر سلول های ایمنی بدن را اندازه گیری می کنند.
پژوهشگران دریافتند، سلول های تی که بخشی از سیستم ایمنی است و هم سلول های آلوده را از بین می برد و هم سلول های بی را در ساخت آنتی بادی کمک می نماید تا ۶ ماه وجود دارند.
دانشمندان نگران بودند، افرادی که به عفونت های خفیف مبتلا می شوند پاسخ ایمنی قوی نداشته باشند، اما حدودا همه سلول ها در صورت برخورد مجدد با ویروس قادر به ایجاد پادتن های جدید هستند.
استفان ایوانز، استاد فاراکوپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت و پزشکی لندن اظهار داشت: این نتایج احیانا خبر خوبی برای واکسن هاست که می توانند ایمنی بیشتر از کوتاه مدت ایجاد کنند.1399/08/29
12:29:22
5.0 / 5
1136
تگهای خبر: ارز , بهداشت , دام , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان