وزیر صنعت، معدن و تجارت در اولین جلسه شورای معاونین خبر داد

اختصاص منابع بانكی برای احیاء واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه فعال

اختصاص منابع بانكی برای احیاء واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه فعال وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) از ابلاغ مهلت سه ماهه برای آزادسازی معادن حبس شده اطلاع داد و اظهار داشت: مطابق قانون، معادنی كه مدت طولانی در حبس بوده و غیرفعال است، پروانه بهره برداری آنها ابطال شده و آزادسازی می شود.


به گزارش یاری کالا به نقل از وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در اولین نشست شورای معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: اولویت اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایط کنونی و مطابق با برنامه های پیشنهادی ارائه شده به مجلس شورای اسلامی، تأمین کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز کشور و توجه ویژه به سفره مردم است که به علت اثرگذاری شاخصهای کلان اقتصادی، با نوساناتی روبرو شده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه باید از سفره مردم حراست و حفاظت شود، اضافه کرد: مسئولیت ذاتی وزارت صمت آن است که بتواند در کنار سایر دستگاه ها و نهادهای تصمیم گیر، تمام توان خویش را نسبت به تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز سفره خانوار به کار گیرد. وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی می باشد و همه باید همدل و هم هدف، به تأمین معیشت مردم بپردازیم؛ در این راه باید همه دستگاه ها دست به دست هم دهند تا بتوان بموقع نیازهای مردم را تأمین کرد.
وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود، به لزوم استفاده از نظرات تمامی ذی نفعان در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های در رابطه با حوزه های صنعت، معدن و تجارت اشاره و خاطرنشان کرد: از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تشکل های بخش خصوصی، اتاق های بازرگانی و اصناف و هم کارشناسان باید در تصمیم گیری ها استفاده گردد تا بتوان در زمان اجرا نیز، از توان همه این بخش ها بهره گرفت.
وی اظهار نمود: سامانه جامع تجارت همچون تکالیفی است که رئیس جمهور بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار داده است؛ باید توجه داشت که تکمیل این سامانه گام بزرگی در جهت کاهش مدت زمان صدور مجوزها و پیشگیری از هرگونه رانت و فساد خواهد بود.
رزم حسینی همینطور از برنامه ریزی برای اختصاص منابع بانکی جهت احیای واحدهای صنعتی اطلاع داد و اظهار داشت: بانک صنعت و معدن منابع مورد نیاز برای احیا و فعال سازی واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه فعال را تأمین خواهد نمود.


 


منبع:

1399/07/28
18:52:14
5.0 / 5
1153
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجارت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان