تامین نهاده مورد نیاز واحدهای تولیدی تا آبان ماه

تامین نهاده مورد نیاز واحدهای تولیدی تا آبان ماه مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام كشور اظهار داشت: هم اكنون روزانه بین 10 تا 12 هزار تن نهاده از مبادی بنادر به داخل كشور حمل می شود و در تلاش هستیم تا در مهرماه و آبان ماه، میزان نهاده مورد نیاز واحدهای تولیدی را تامین نماییم.به گزارش یاری کالا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدرضا طلایی در حاشیه جلسه معاونان وزیر جهاد کشاورزی با نمایندگان شرکت های تعاونی تولید محصولات دامی استان سمنان که در فرمانداری شهرستان گرمسار برگزار شد، اظهار نمود: هم اکنون روزانه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار تن نهاده از مبادی بنادر به داخل کشور حمل می شود و در تلاش هستیم تا در مهرماه و آبان ماه، میزان نهاده مورد نیاز واحدهای تولیدی را تامین نماییم.

طلایی با اشاره به فعالیت باردیگر سامانه بازارگاه در زمینه عرضه نهاده های دام و طیور، اضافه کرد: از اول مهرماه با آغاز فعالیت سیستم اصلاح شده بازارگاه، عرضه را شروع کردیم و خوشبختانه در زمینه تامین نهاده در بازارگاه نیز تا امروز مشکلی نداشتیم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اعلان اینکه حالا ذخایر در وضعیت مناسبی برای توزیع قرار دارد، افزود: در چهار ماه گذشته واحدهای تولیدی با وجود کسری نهاده برای توزیع، به تولید ادامه دادند و امیدواریم با صبر و تحمل آنها بتوانیم مشکل را حل نماییم.

به گفته او، همین که در کشور تولید به اندازه کافی وجود دارد و واحدهای تولیدی از تمام ظرفیت های خود استفاده می نمایند، جای تقدیر دارد و وظیفه ما است که بتوانیم در جبران گذشته، نهاده واحدهای تولیدی را تامین نماییم.

طلایی در زمینه عرضه گسترده تخم مرغ برای تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش بیشتر این محصول، اظهار داشت: شرکت پشتیبانی امور دام با هدف تنظیم بازار به بازار توزیع تخم مرغ در تهران و برخی استانها ورود کرده است. هم اکنون در سطح شهر تهران، بیش از ۳۸ واحد در حال فعالیت وجود دارند که توزیع گسترده تولیدات آنها را آغاز نموده ایم و قیمت تخم مرغ در بخش هایی که توزیع انجام شده، مناسب می باشد. خوشبختانه مرغداران همراهی کردند و قیمت مصوب درب مرغداری را در اختیار گذاشتند. در هر حال تا زمانی که قیمت تخم مرغ به قیمت مصوب برسد، این کار را ادامه می دهیم و ذخیره سازی را نیز در دستور کار قرار داده ایم.

او با اشاره به نقش شرکت پشتیبانی امور دام در زمینه تنظیم بازار گوشت نیز اظهار داشت: شرکت پشتیبانی امور دام بر طبق تکلیفی که ستاد تنظیم بازار بر عهده آن قرار داده است، خرید دام سنگین را نیز برعهده دارد، به نحوی که دام مازاد بر نیاز واحدهای دام سنگین را خریداری می نماییم.

ورود به تنظیم بازار دام سبک در صورت تصویب

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ورود شرکت پشتیبانی امور دام به تنظیم بازار دام سبک نیز اضافه کرد: در حال پیگیری ورود شرکت پشتیبانی امور دام به تنظیم بازار گوشت دام سبک هستیم که اگر در ستاد تنظیم بازار مصوب شود، حتما پشتیبانی امور دام این کار را انجام می دهد.

او همین طور با اشاره به اقدامی دیگر در زمینه تنظیم بازار گوشت، اشاره کرد: از آنجائیکه واردات گوشت دام، توجیه اقتصادی نیز ندارد، سیاست بر آن است که به صورت قرارداد با واحدهای تولیدی به شرط عدم بی نظمی در بازار، بتوانیم گوشت مورد نیاز کشور را تامین نماییم.

تضمین خرید محصولات تولیدی تولیدکنندگان کشت فراسرزمینی نهاده

طلایی همین طور درباره مشارکت در تولید نهاده با همکاری سایر کشورها نیز توضیح داد: یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی، کشت فراسرزمینی است. یکی از موارد مطروحه در کشت فراسرزمینی، تضمین خرید نهاده است که این سیاست در معاونت زراعت وزارتخانه در حال پیگیری است.

او افزود: شرکت پشتیبانی امور دام این قول را داده که در زمینه خرید محصولات تولیدی تولیدکنندگان کشت فراسرزمینی نهاده برای حفظ ذخایر و توزیع بین واحدهای تولیدی، این کار را به صورت مستقیم انجام دهد.
1399/07/13
21:02:36
5.0 / 5
1289
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان