وزیر صمت اعلام كرد

واگذاری اختیارات شورای معادن به استانها

واگذاری اختیارات شورای معادن به استانها به گزارش یاری كالا فارس وزیر صنعت، معدن و تجارت از واگذاری ۹۰ درصد اختیارات مربوط به شورای معادن كشور به استانها ظرف یكماه آینده آگاهی داد و اظهار داشت: معادن حبس شده كشور تا سه ماه آینده آزاد می شوند و در اختیار استانها برای برگزاری مناقصه قرار داده می شود.


علیرضا رزم حسینی جمعه ۱۱ مهر در آیین آغاز عملیات اجرایی فاز چهارم مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد، تکمیل ظرفیت های خالی صنایع را هدف اصلی وزارت صمت در سال جهش تولید دانست وعنوان کرد: تعداد زیادی صنعت در کشور داریم که زیر ظرفیت تولید کار می کنند اما سرمایه گذاری انجام شده و دارای امکانات زیر ساختی هستند و کافی است که با یکسری حمایت ها به ظرفیت کامل تولید برسند.
او با اعلان اینکه حالا زنجیره فولاد در بعضی استانها تکمیل شده و برخی استانها در حال تکمیل شدن است، از تکمیل ظرفیت واحدهای تولیدی فارس آگاهی داد و اضافه کرد: این اتفاق سبب ورود محصولات جدید به بازار می شود و علاوه بر اینکه عرضه افزایش پیدا خواهد کرد، رونق اقتصادی هم ایجاد می شود.
وزیر صمت همین طور از اعمال مشوق هایی برای واحدهای راکد که امکان احیا شدن دارند آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به وضعیت بازار، پیش بینی شده که محصولات نهایی فولای صادر و از خام فروشی جلوگیری شود.
رزم حسینی با تصریح بر اینکه نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در وزارت صمت مبتنی بر مشارکت بخش خصوصی و فعالان حوزه اقتصاد خواهد بود تا با همدلی، سرمایه گذاری های خوبی همراه با تصمیمات خردمندانه و مبتنی بر بازار ایجاد شود، اشاره کرد: همیشه استانداران در واگذاری به حق اختیارات مطالباتی داشته اند که در این راستا تا ماه های آینده، اختیاراتی به استانها داده خواهد شد.


استاندار فارس نیز در ادامه این مراسم با اعلان اینکه فارس دارای صنایع بزرگ و سنگینی است که در دولت تدبیر و امید سرمایه گذاری شده که نشان از آینده نوید بخش دارد، اظهار داشت: مزیت ها، پتانسیل ها و توانمندی های خوبی فارس در زمینه نفت، گاز، سنگ های تزیینی و معدنی، خاک نسوز، معادن مختلف شامل سری، روی، دولومیت و... وجود دارد که باتوجه به وجود بروکراسی ها، نیاز است تا تصمیم گیریهایی به استانها واگذار شود.
عنایت الله رحیمی افزود: اکتشافاتی در استان در حوزه معادن انجام شده و قسمت هایی از قبل اکتشاف شده و سیاست مناسب این است که به سمت گشایش حرکت نماییم.
استاندار فارس همین طور خواهان تامین معدن و مواد اولیه برای کارخانه فولاد در استان شد.
منبع:

1399/07/11
20:56:02
5.0 / 5
1320
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان