قیمت خرید تضمینی گندم كمتر از ۴۵۰۰ تومان ضرر است

قیمت خرید تضمینی گندم كمتر از ۴۵۰۰ تومان ضرر است به گزارش یاری كالا مدیرعامل مجمع ملی خبرگان كشاورزی با اشاره به اینكه اگر دولت قیمت خرید تضمینی گندم را كمتر از4500تومان اعلام نماید، تولید لطمه می خورد و طبق محاسبات قیمت واقعی خرید تضمینی گندم 5200تومان است، اظهار داشت: بی توجهی به خرید تضمینی گندم احتمال تكرار كمبود گندم در سیلوها را بیشتر می كند.علی خان محمدی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه اگر قیمت خرید تضمینی گندم کم باشد و قیمت بر طبق استانداردهای لازم تعیین نشود، کشاورز دیگر گندم کشت نمی کند و نظام تولید کشور به هم می ریزد، اظهار نمود: اگر قیمتی که مقرر است توسط دولت تعیین شود، عادلانه و واقعی نباشد کشاورز از کشت گندم منصرف شده و به کشت محصولات جالیزی همچون صیفی و سبزی روی می آورد.

وی افزود: از جانب دیگر الگوی کشتی که مورد تایید وزیر جهاد کشاورزی هم است لطمه می بیند و پایداری تولید هم به خطر می افتد.

مدیرعامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی با اشاره به اینکه فردا در جلسه شورای اقتصاد قیمت نهایی خرید تضمینی گندم مشخص خواهد شد، اظهار نمود: گندم همچون محصولات راهبردی است که امنیت غذایی را تامین می کند. عدم توجه دولت به خرید تضمینی ممکنست موجب تکرار معمای دوره آخر دولت قبلی و کمبود گندم در سیلوها شود.

وی افزود: اگر کشاورز گندمی کشت نکند و سیلوها از گندم خالی شود، باید به فکر واردات گندم باشیم و از سویی برنامه کشاورزی کشور به هم خواهد خورد.

خان محمدی با اعلان اینکه اگر دولت قیمت خرید تضمینی گندم را کمتر از ۴۵۰۰ تومان اعلام نماید تولید لطمه خواهد خورد، اظهار نمود: بر طبق داده ها و محاسبات کارشناسی قیمت واقعی خرید تضمینی گندم ۵۲۰۰ تومان است و قیمتی که حتی وزارت جهاد کشاورزی آنرا تایید کرده است. ما می توانیم برای این قیمت با دولت وارد مذاکره شویم تا اعلام نماییم این قیمت بر طبق تورم کشور است و از روی هوا نیست. تعیین قیمت کمتر از ۵۲۰۰ تومان ضرر زیادی به کشاورزان است.

به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا مقرر است در ایام آینده قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی در دولت تعیین شود.منبع:

1399/06/23
21:55:52
5.0 / 5
1857
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان