از سوی اعضای انجمن صنفی صندوق های VC صورت گرفت

اختصاص 910 میلیارد تومان تسهیلات به اكوسیستم نوآوری كشور

اختصاص 910 میلیارد تومان تسهیلات به اكوسیستم نوآوری كشور به گزارش یاری كالا رئیس هیات مدیره انجمن صندوق های خطرپذیر، كل خدمات مالی اعضای این انجمن از سال 1391 تا 1398 را بیش از 5 هزار و 200 میلیارد تومان ذكر كرد و اظهار داشت: حجم سرمایه گذاری خطرپذیر این مجموعه 310 میلیارد تومان و حجم تسهیلات پرداخت شده از طرف اعضای این انجمن 910 میلیارد تومان است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا دکتر فریدوند امروز در نخستین جلسه مجمع فناوری و نوآوری که در محل کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد، تامین مالی را یکی از موضوعات مهم حوزه فناوری دانست و اضافه کرد: انجمن صنفی نهادی است که برای هم افزایی صندوق های سرمایه گذاری تشکیل شده است که در این راستا ۷۵ صندوق و نهاد سرمایه گذاری در آن عضو هستند.
فریدوند، ترغیب به سرمایه گذاری، شکل گیری ادبیات سرمایه گذاری و هم افزایی در حوزه تامین مالی را از برنامه های این انجمن صنفی نام برد و تصریح کرد: تابحال ۲۴ صندوق پژوهش و فناوری و تعدادی شتابدهنده و شرکت های VC خدماتی چون صدور ضمانت نامه، مشارکت در سرمایه گذاری، پرداخت انواع تسهیلات و خدمات تجاری سازی به اکوسیستم نوآور کشور ارائه می دهند.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صندوق های خطرپذیر با اشاره به عملکرد این انجمن برای ارائه خدمات، اظهار نمود: در سال ۱۳۹۸ کل خدمات ارائه شده به شرکت های فناور و دانش بنیان بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومان می شود که در چارچوب ۵ هزار فقره خدمت بوده است.
وی کل خدمات مالی اعضای این انجمن از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ را بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: حجم سرمایه گذاری خطرپذیر این مجموعه ۳۱۰ میلیارد تومان و حجم تسهیلات پرداخت شده از طرف اعضای این انجمن ۹۱۰ میلیارد تومان است.
وی محدود بودن منابع تخصیص داده شده به صندوق ها، محدودیت قوانین حمایتی، عدم تسری مزایای بانکی به صندوق ها و عدم دسترسی به داده ها را از چالش های این انجمن نام برد.

منبع:

1399/06/23
13:01:02
5.0 / 5
1650
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان