محافظت در مقابل كووید-۱۹ با كمك دستگاه های تصفیه هوا

محافظت در مقابل كووید-۱۹ با كمك دستگاه های تصفیه هوا به گزارش یاری كالا دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا می توانند یك روش مكمل برای جلوگیری از شیوع كووید-۱۹ باشند و در كنار روش های بهداشتی دیگر به كار بروند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، هنگامی که همه گیری کروناویروس آغاز شد، مردم هم استفاده از الکل و مواد ضدعفونی کننده دست را در کنار محصولات بهداشتی دیگری مانند دستمال کاغذی شروع کردند اما به نظر می آید که آنها یک ابزار دفاعی مهم را طی این دوره بحرانی فراموش کرده اند. این ابزار دفاعی، دستگاه های تهویه و تصفیه کننده هوا هستند.

دستگاه های تصفیه هوا چگونه کار می کنند؟
استفاده از دستگاه های تصفیه هوا هم اکنون بسیار متداول تر از پیش است و نمونه های خیلی از این دستگاه ها هم در بازار وجود دارند.
به نظر می آید که استفاده از این محصولات ساده می تواند گسترش کووید- ۱۹ را محدود کند چونکه دستگاه های تصفیه هوا می توانند با کمک فیلتر خود، ذرات ویروس را از هوا جذب کنند و حدود شش بار در ساعت به پاکسازی هوا بپردازند.
هوای خانه ها معمولا هر دو ساعت یک مرتبه به صورت کامل عوض می شود. در چنین شرایطی، دستگاه های تصفیه هوا می توانند یک لایه محافظتی دیگر در مقابل ویروس ها باشند.
"سازمان جهانی بهداشت"(WHO) در ماه ژوئیه اعلام نمود که شاید کروناویروس بتواند به واسطه ذرات هواپخش منتقل شود.
"جوزف گاردنر آلن"(Joseph Gardner Allen)، استاد بخش سلامت عمومی "دانشگاه هاروارد"(Harvard University) اظهار داشت: دستگاه های تصفیه هوا، روش ساده ای برای پاکسازی هوای مکانی هستند که مردم در آنجا نزدیک به هم قرار گرفته اند.

آیا باید از دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا استفاده کنیم؟
استفاده از دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا، به این مورد بستگی دارد که آیا کاربر به تنهایی زندگی می کند و یا با افراد دیگری هم خانه است چونکه اگر یکی از اعضای خانواده بعد از مبتلا شدن به خانه بیاید، امکان ابتلای بقیه هم افزایش می یابد.
علاوه بر این، نتیجه آزمایش کووید-۱۹ افراد خانواده مثبت باشد، دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا ارزش سرمایه گذاری خواهند داشت.

کیفیت کار دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا چگونه است؟
در مورد این که دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا چقدر می توانند کمک کنند، داده های زیادی وجود ندارد اما "ریچارد کارسی"(Richard Corsi)، پژوهشگر بخش مهندسی و علوم کامپیوتر "دانشگاه ایالتی پورتلند"(PSU)، مدل هایی از این دستگاه ها را آزمایش و راه اندازی کرده است که می توانند هوای داخل خانه را تصفیه کنند.
کارسی در این پژوهش نشان داد که دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا می توانند سطح ذرات ویروس را در اتاق خواب بزرگ خانه اش، به صورت قابل توجهی کاهش دهند.
به رغم عرضه این نتایج، خیلی از پزشکان باور دارند که دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا نمی توانند کاری در مقابل کووید- ۱۹ انجام دهند.
به قول آلن، فیلترهای معروف به "HEPA" می توانند علاوه بر ذرات گوناگون فارغ از اندازه آنها، ۹۹/۹۷ درصد ذرات موجود در هوا را که به کوچکی سه میکرون هستند، جذب کنند.
کارسی باور دارد که این ویروس نمی تواند بیرون از بزاق یا مخاط زندگی کند و فیلترهای HEPA می توانند آنها را از هوا پاک کنند.
باآنکه دستگاه های تصفیه هوا می توانند محافظت در مقابل کووید- ۱۹ را بالا برند اما جایگزین هیچکدام از روش های بهداشتی نیستند و لازم است که دستورالعمل های ایمنی و فاصله گذاری اجتماعی پیروی نماییم تا امکان جلوگیری از گسترش بیشتر کووید- ۱۹ فراهم گردد.
منبع:

1399/06/17
12:22:54
5.0 / 5
1418
تگهای خبر: ابزار , ارز , بازار , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان