فروش آجیل های بسته بندی شده

فروش آجیل های بسته بندی شده به گزارش یاری كالا رییس اتحادیه آجیل فروشان تاكید نمود لازم می باشد ارزش افزوده این بخش در داخل كشور ایجاد و از آن برای صادرات استفاده گردد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، طی سال های گذشته فروش آجیل و خشكبار از دامنه صنف خود فراتر رفته و حتی بیشتر سوپرماركت ها نیز در بسته بندی های شركتی و با حجم كم به فروش این محصولات می پردازند. اكنون دیگر خریداری محصولاتی مانند تخمه پوست كنده یا پسته در بسته بندی های بسیار كوچك جای خود را در اكثر واحدهای صنفی خرده فروشی باز كرده و این مساله می تواند از نظر تداخل صنفی موجبات اعتراض صنف آجیل فروشان را فراهم آورد. با این وجود مصطفی احمدی در گفت وگو با ایسنا، براین نكته تاكید دارد كه بخش قابل توجهی از كارخانه های توزیع كننده آجیل از صنف آجیل فروشان بوده اند و این اتفاق امری مثبت است كه برای كالاها در داخل كشور ارزش افزوده ایجاد شود.
رییس اتحادیه آجیل فروشان همچنین اظهار كرد: البته بهتر است اگر چنین ارزش افزوده ای ایجاد می شود موفق به صادرات آن شویم، اما به هر صورت اكنون چندین سال است كه این رویه دنبال می شود و به طور دائم تعداد این شركت ها در حال افزایش است.
وی همچنین عنوان كرد: البته در حوزه محصول به ویژه در بخش تخمه های استفاده شده بخش قابل توجهی از محصولی كه بسته بندی و وارد بازار می شود نمونه چینی و خارجی است كه ارزش غذایی چندانی ندارد، اما به هر صورت ارائه انواع مغزها به این شكل ارزش افزوده خوبی را برای كارخانه داران ایجاد می كند، چرا كه پس از این بسته بندی ها قیمت تمام شده ای كه اعلام می شود به مراتب بالاتر از قیمت فروش آجیل به شكل مرسوم است.
احمدی با تاكید مجدد بر این كه لازم است شرایطی ایجاد شود تا محصولاتی كه بدین شكل تولید می شوند راهی بازارهای خارجی و بین المللی شوند، اظهار كرد: در خرده فروشی برای فروش آجیل به طور معمول سودی ۱۰ درصدی لحاظ می شود، اما برای فروش كالاهای بسته بندی شده این سود به مراتب بالاتر می رود كه البته باید به این نكته توجه داشت كه كارخانه های مربوطه هزینه های خاص خود را نیز دارند.
رییس اتحادیه آجیل فروشان در بخش پایانی صحبت های خود اظهار كرد: معمولا در ایام منتهی به عید كه فصل اوج فروش آجیل محسوب می شود حتی واحدهای مكانیكی برای مدت یك ماه كار خود را تعطیل كرده و به فروش آجیل می پردازند. در چنین شرایطی افرادی كه از صنف ما به شكل كارخانه ای به توزیع محصول پرداخته اند را نمی توانیم مداخله كننده در امور صنفی بدانیم.

 

1396/06/09
12:48:13
5.0 / 5
6437
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان