گزارش شفافیت توئیتر؛

دولت آمریكا بیشترین درخواست جاسوسی از كاربران را به توئیتر می دهد

دولت آمریكا بیشترین درخواست جاسوسی از كاربران را به توئیتر می دهد توئیتر تازه ترین گزارش شفافیت خود مربوط به نیمه دوم سال 2019 را منتشر نمود كه نشان میدهد آمریكا بیشترین درخواست را در دنیا برای دسترسی به اطلاعات خصوصی كاربران توئیتر ارائه می دهد.به گزارش یاری کالا به نقل از تک کرانچ، انتشار این گزارش به سبب شیوع ویروس کرونا و دورکاری کارمندان توئیتر به تأخیر افتاد. توئیتر در این گزارش افزایش ۹۵ درصدی برخورد با حساب های کاربری آگاهی داده که سیاست های این شبکه اجتماعی را نقض کرده اند.
بر همین اساس میزان قفل کردن و تعلیق حساب های متخلف ۴۷ درصد و میزان برخورد با حساب های نفرت پراکن ۵۴ درصد نسبت به نیمه اول سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.
توئیتر همین طور مدعی شده میزان برخورد با حساب های منتشرکننده محتوای هرزه نگارانه ۳۹ درصد، میزان برخورد با حساب های مروج خودکشی و خودآزاری ۲۹ درصد و میزان برخورد با حساب های منتشرکننده تصاویر برهنه دیگر کاربران به قصد تحقیر و آزار آنها ۱۰۹ درصد افزایش یافته است.
بر اساس اعلام توئیتر، دولت آمریکا در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ بیشترین درخواست برای دسترسی به اطلاعات خصوصی کاربران و جاسوسی از آنها را انجام داده است که این رقم ۲۶ درصد از کل درخواست های دولت های جهان را شامل می شود. پس از آمریکا، ژاپن ۲۲ درصد از این درخواست ها را به خود مختص کرده است.
به طور متوسط کل درخواست های دولتی برای افشای اطلاعات خصوصی کاربران توئیتر ۲۱ درصد افزایش یافته و تعداد کل حساب های کاربری که برای افشای اطلاعات خصوصی آنها درخواست ارائه شده نیز ۶۳ درصد بیشتر شده است.
بر اساس اعلام توئیتر این شرکت در مدت مورد اشاره ۲۷۵۳۸ درخواست قضائی برای پاک شدن مطالبی در ۹۸۵۹۵ حساب کاربری دریافت کرده است که ۸۶ درصد این درخواست ها از طرف ژاپن، روسیه و ترکیه ارائه شده است.
توئیتر همین طور در این بازه زمانی اطلاعات ۸۳۶۷۳ حساب کاربری را به سبب درخواست دولت ها افشا کرده است.

1399/05/31
21:09:15
5.0 / 5
1657
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان