تصویب كلیات طرح تامین كالاهای اساسی در كمیسیون بودجه

تصویب كلیات طرح تامین كالاهای اساسی در كمیسیون بودجه یاری كالا: سخنگوی كمیسیون برنامه و بودجه از تصویب كلیات طرح تامین كالاهای اساسی در جلسه این كمیسیون آگاهی داد.


محمدمهدی مفتح با اشاره به نشست امروز(سه شنبه) کمیسیون برنامه و بودجه گفت‪: ‬ کلیات طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی در جلسه امروز بامداد پس از بحث و بررسی تصویب گردید.
وی ادامه داد: به سبب این طرح، کالاهای مورد نیاز خانوارها به ویژه ۷ دهک پایین جامعه تامین خواهد شد. همین طور مقرر است، به سبب اهمیت بسیار بالای این طرح جزئیات آن طی چندین جلسه با حضور مسئولان دستگاه های مختلف اجرایی رسیدگی شود تا بر طبق طراحی یک شیوه مناسب خود کالاها در اختیار اقشار لطمه پذیر جامعه قرار بگیرد.
مفتح تصریح کرد: برخی اعضا معتقدند که با پرداخت پول کالاها به مردم امکان دارد این پول صرف کارهای دیگری شود و بدین سبب بطور مثال با بهره گیری از کارت الکترونیکی شرایطی فراهم گردد تا مردم کالاهای مورد نیاز خودرا مانند گوشت، برنج، مرغ، روغن و... دریافت نمایند.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه افزود: همین طور قیمت این کالاها نباید به میزان نرخ بازار آزاد باشد و اگر دولت می خواهد تخفیف ها یا یارانه ای در این رابطه بپردازد بر روی قیمت خود جنس اعمال شود. البته برخی نمایندگان می خواهند در کنار این طرح سیستم ارزی کشور را اصلاح کنند که آن بحث جداگانه ای دارد.
وی افزود: سامانه ای با بهره گیری از ابزار نوین باید طراحی شود و بر طبق آن کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارها در اختیار مردم قرار گیرد.
بگفته وی، تمامی طرح های مشابه طرح تامین کالاهای اساسی به همراه پیشنهادات نمایندگان در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تجمیع خواهد شد و در نهایت گزارش نهایی تا هفته آینده به صحن علنی مجلس ارائه می شود.
مفتح همین طور با اشاره به بررسی طرح تنظیم قسمتی از مقررات مالی-اداری آموزش و پرورش اعاده شده از طرف شورای نگهبان در این جلسه اظهار داشت: این قانون برای دور دهم مجلس بود که به سبب ایراد اصل ۷۵ قانون اساسی همچنان ابلاغ نشده بود که امروز مصوب شد، مدرک دوم فرهنگیان از بهمن ماه امسال در حقوقشان اعمال شود و امیدواریم به این طریق نظر شورای نگهبان تامین گردد.
منبع:

1399/05/14
14:17:20
5.0 / 5
2277
تگهای خبر: ابزار , ارز , بازار , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان