وزیر جهادكشاورزی:

برنامه پشتیبانی از مرغ لاین ایرانی در دست تهیه است

برنامه پشتیبانی از مرغ لاین ایرانی در دست تهیه است به گزارش یاری كالا وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: برای پشتیبانی از مرغ لاین ایرانی برنامه خاصی در دست تهیه است و انتظار حمایت بیشتری از این طرح از بانك كشاورزی داریم.به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، کاظم خاوازی بامداد امروز در دیدار و گفت و گو با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک کشاورزی، با اشاره به اهمیت تأمین و تولید نهاده های بخش کشاورزی تصریح کرد: سبب افتخار است که کشورمان با وجود فشارهای عظیم، می تواند برای تولید نهاده های بخش کشاورزی روی پای خود بایستد.

وی با تقدیر از زحمات مدیران و کارکنان بانک کشاورزی و تعامل سازنده آنها با وزارت جهاد کشاورزی، از همکاری این بانک برای تأمین نهاده های بخش کشاورزی قدردانی کرد.

وزیر جهاد کشاورزی به مهم ترین دغدغه های حال حاضر بخش کشاورزی اشاره نمود و با ترسیم شرایط فعلی بخش کشاورزی خواهان تغییر رویکردهای عملیاتی این بخش متناسب با این شرایط شد.

خاوازی بر همفکری و عرضه پیشنهادات سازنده برای حمایت مالی بیشتر از بخش کشاورزی از راه شورای پول و اعتبار و مجلس شورای اسلامی برای پیشبرد اهداف بخش و ارتقای آن تصریح کرد.

وی در ادامه اهمیت زنجیره تأمین بخش کشاورزی را متذکر شد و اضافه کرد: هسته های مرکزی و اولیه تولید نهاده ها در این زنجیره مغفول واقع شده اند که این موارد باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: برای پشتیبانی از مرغ لاین ایرانی برنامه خاصی در دست تهیه و انتظار حمایت بیشتری از این طرح از بانک داریم.

وی با عنایت به افزایش نرخ بعضی از نهاده ها همچون کود، آفت کش و... خواهان پشتیبانی از کشاورزان برای تأمین نقدینگی لازم برای خرید نهاده های بخش شد.

به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، حیوانات لاین به یک جمعیت خالص از حیوانات خاص (اعم از دام و طیور) اطلاق می شود که متعلق به یک نژاد مشخص با خصوصیت های ژنتیکی کاملا مشخص بوده و صرفاً با حیوانات خالص و هم نژاد خود آمیزش می کنند قادر به تولید حیواناتی مشابه خود هستند.

در واقع نسل جوجه یک روزه ای که برای تولید گوشت مرغ در سالن های پرورشی مرغداری های گوشتی کشور مورد استفاده قرار می گیرد به ترتیب از مرغ مادر، اجداد و نهایتا مرغ های لاین گرفته شده است بنابراین تعداد کشورهای صاحب علم و فناوری معروف به لاین در جهان کمتر از تعداد انگشتان دست است و بعنوان مثال در جهان تنها هشت کشور آمریکا، انگلیس، هلند، برزیل، هند، المان، فرانسه و ایران از توانایی فنی و علمی لازم برای تولید حفظ و تکثیر این موجود استراتژیک غذایی برخوردار می باشند.

حمایت از توسعه ۲ هزار هکتار گلخانه از جانب بانک کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی هم در این دیدار با تبیین و تشریح برنامه راهبردی این بانک در سال جهش تولید اظهار داشت: بانک کشاورزی امسال سیاست های کلان خویش را با هدف تحقق شعار جهش تولید تنظیم و تدوین کرده است.

روح اله خدارحمی در مورد پشتیبانی از توسعه کشت گلخانه ای از جانب این بانک بیان داشت: در این راستا راه اندازی و توسعه ۲ هزار هکتار گلخانه با تسهیلاتی حدود ۸۰ هزار میلیارد ریال در اولویت طرح و برنامه های بانک کشاورزی قرار گرفته است.

وی همینطور به طرح و برنامه های بانک کشاورزی در رابطه با حفظ و ارتقای امنیت غذایی با تاکید بر تولید غذای سالم، ایجاد فرصت های شغلی جدید و افزایش رفاه حفظ اشتغال موجود و فقرزدایی، ارتقاء توان مالی، حفظ منابع تجدیدناپذیر و پایه کشاورزی، افزایش صادرات با محدودیت محصولات کشاورزی، افزایش دانش فنی واحدهای تولیدی، افزایش پایدار تولید مبتنی بر افزایش بهره وری و طرح های دانش بنیان پرداخت.

مدیرعامل بانک کشاورزی، تکمیل و راه اندازی طرح های راکد و نیمه تمام را هدف دیگر این بانک اعلام نمود و اظهار داشت: برای کمک به راه اندازی ۱۲۵ طرح راکد و نیمه تمام، اعتباری معادل سه هزار میلیارد ریال اختصاص یافته است، ضمن این که حدود ۱۵ هزار میلیارد ریال هم به طرح های نیمه تمام پرداختی از محل اعتبارات ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری تخصیص داده شده است.

وی پشتیبانی از تأمین نهاده های مورد نیاز بخش کشاورزی را از وظایف ذاتی بانک کشاورزی برشمرد و اعلام نمود: بیشتر از ۳۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تأمین سرمایه در گردش کشت بهاره و پاییزه، سرمایه در گردش شرکت های تولید کننده بذور گواهی شده، سرمایه در گردش مبحث بند الف تبصره ۱۸ و خرید اعتباری اضطراری ناشی از شیوع کرونا در اولویت پرداخت تسهیلات بانک امسال قرار دارد.

خدارحمی از آمادگی این بانک برای طراحی بسته اعتباری و تأمین منابع مالی مورد نیاز از اراضی نوآباد سخن گفت و حمایت و تأمین مالی توسعه پرورش مرغ لاین (مرغ گوشتی و تخم گذار) با هدف قطع وابستگی به خارج از کشور را مورد تاکید قرار داد.

وی، پشتیبانی از افزایش تولیدات بخش کشاورزی با هدف کاهش واردات، کاهش استعلام ها در زمان دریافت تسهیلات و عرضه مشاوره سرمایه گذاری به مشتریان را از دیگر برنامه های این بانک در سال ۱۳۹۹ اعلام نمود.

منبع:

1399/04/30
15:28:54
5.0 / 5
2297
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان