از سوی بانك مركزی

تراز تجاری در سال ۹۸ منفی اعلام گردید

تراز تجاری در سال ۹۸ منفی اعلام گردید به گزارش یاری كالا طبق اطلاعات انتشار یافته از جانب بانك مركزی درباره وضعیت واردات و صادرات در سال گذشته، از آنجائیكه ارزش پولی واردات با ۴۳۷۳۵ میلیون دلار از صادرات معادل ۲۳۶۵ میلیون دلار بیشتر بوده، تراز تجاری پارسال منفی شده و ماه های فروردین و اردیبشهت به ترتیب دارای كمترین واردات و بیشترین میزان صادرات بوده اند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در جدید ترین گزارش خود جزئیات صادرات و واردات گمرک پارسال را اعلام نموده که طبق آن معادل ۴۳۷۳۵ میلیون دلار واردات صورت گرفته و مقدار این میزان واردات ۳۵۳۶۴ هزار تن بوده است.
همینطور سال گذشته ۴۱۳۷۰ میلیون دلار صادرات داشته ایم که میزان آن معادل ۱۳۴۰۱۸ هزار تن بوده است.
علاوه بر این، ارزش واردات در ماه های فروردین، اردیبهشت، خرداد به ترتیب معادل ۲۳۳۴، ۴۴۲۹ و ۳۵۲۰ میلیون دلار بوده است و ماه های تیر، مرداد و شهریور هم به ترتیب ۴۰۲۷، ۳۴۲۹ و ۳۴۸۲ میلیون دلار واردات داشته اند.
همینطور در ماه های مهر، آبان و آذر به ترتیب معادل ۳۹۵۲، ۳۲۱۰ و ۳۴۵۳ میلیون دلار واردات داشته ایم و ارزش واردات صورت گرفته در دی، بهمن و اسفند به ترتیب ۴۲۴۵، ۳۸۵۹ و ۳۷۹۵ میلیون دلار بوده است.
با این حساب، بیشترین ارزش واردات مربوط به ماه اردیبشهت بوده و کمترین ارزش واردات متعلق به فروردین بوده است. علاوه براین، پایین ترین میزان واردات مربوط به فروردین ماه که معادل ۲۰۸۳ هزار تن است و بیشترین میزان واردات هم در ماه بهمن معادل ۳۷۹۴ هزار تن اتفاق افتاده است.

فروردین سال گذشته دارای پایین ترین میزان واردات
طبق این گزارش، ارزش صادرات در ماه های فروردین، اردیبهشت، خرداد به ترتیب ۲۵۴۷، ۵۸۶۵ و ۳۰۸۷ میلیون دلار بوده است و ماه های تیر، مرداد و شهریور هم به ترتیب۳۱۰۶، ۳۱۹۵ و ۳۱۴۸ میلیون دلار صادرات داشته اند.
همچنین، در ماه های مهر، آبان و آذر به ترتیب معادل ۳۴۵۹، ۲۶۳۴ و ۴۸۶۱ میلیون دلار صادرات داشته ایم و ارزش صادرات صورت گرفته در دی، بهمن و اسفند به ترتیب ۳۶۱۲، ۳۰۸۳ و ۲۷۷۳ میلیون دلار بوده است.

اردیبشهت ۹۸ دارای بیشترین میزان صادرات
بنابراین، کمترین ارزش صادرات مربوط به ماه فروردین با ۲۵۴۷ میلیون دلار و بیشترین ارزش صادرات متعلق به اردیبشهت ماه بوده است. علاوه براین، پایین ترین میزان صادرات با ۸۵۲۷ هزار تن متعلق به ماه فروردین پارسال بوده و ماه اردیبهشت با ۲۱۷۴۶ هزار تن صادرات بیشترین میزان صادرات را به خود مختص کرده است.
از آنجائیکه میزان صادرات پارسال با رقم ۱۳۴۰۱۸ هزار تن از میزان واردات (۳۵۳۶۴ هزار تن) معادل ۹۸۶۵۴ هزار تن بیشتر بوده، تراز تجاری در سال گذشته منفی شده است.


منبع:

1399/03/28
12:10:54
5.0 / 5
2669
تگهای خبر: ارز , بانك , صادرات , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان