در دو ماهه نخست امسال

تولید ماشین لباسشویی ۲ و نیم برابر شد

تولید ماشین لباسشویی ۲ و نیم برابر شد یاری كالا: تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صمت حاكی از افزایش تولید 10 كالا از بین 22 كالای منتخب صنعتی است كه بیشترین افزایش تولید هم به ماشین لباس شویی اختصاص دارد.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار، در دو ماهه نخست امسال تولید ماشین لباسشویی، الیاف اکریلیک و تلویزیون به ترتیب ۱۴۴، ۹۵.۱ و ۴۹.۹ درصد نسبت به دو ماهه اول سال ۹۸ افزایش داشته و این سه کالا بیشترین افزایش تولید را در طول این مدت به خود اختصاص دادند. همین طور طی دو ماهه اول امسال ۱۱۸ هزار دستگاه ماشین لباسشویی، ۱۰۹ هزار و ۲۰۰ دستگاه تلویزیون و ۱۳۰۰ تن الیاف اکریلیک تولید شده است.
البته این آمار مقدماتی است و تولید برخی اقلام همچون لوازم خانگی دیگر به جز موارد یاد شده در دسترس نیست.
افزایش ۲۶.۶ درصدی تولید لاستیک
همین طور بر طبق این آمار در دوماهه نخست امسال، ۳۹ هزار و ۷۰۰ تن لاستیک تایر در کشور تولید شده که نسبت به تولید ۳۱ هزار و ۳۰۰ تن از این کالا در زمان مشابه سال قبل ۲۶.۶ درصد افزایش یافته است.
در این میان بیشترین کاهش تولید هم مربوط به اتوبوس-مینی بوس- ون، انواع پایپوش و سموم دفع آفات نباتی بوده که تولید آن در دو ماهه اول امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل به ترتیب ۳۶.۲، ۳۵.۶ و ۳۴.۸ درصد کاهش داشته است، بطوریکه در مدت یاد شده ۱۴۶ دستگاه اتوبوس-مینی بوس- ون، ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زوج انواع پایپوش و ۴۱۰۰ تن سموم دفع آفات نباتی تولید شده است.
بر طبق این آمار کمترین افزایش تولید هم در طول این مدت مربوط به پودر شوینده بوده که تولید آن در دو ماهه اول سال ۹۸ و ۹۹ به ترتیب ۹۰ هزار و ۴۰۰ تن و ۹۱ هزار تن بوده و تنها ۰.۷ درصد افزایش تولید داشته است. کمترین کاهش تولید هم مربوط به دوده بوده که تولید آن در دو ماهه اول امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲.۹ درصد کاهش یافته است و تولید آن امسال تا اختتام اردیبهشت ماه به ۲۰ هزار و ۲۰۰ تن رسیده است.

1399/03/23
15:18:56
5.0 / 5
2760
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان