بررسی مشكلات اقتصادی كشور؛

لطفی: وضعیت مسكن غیرقابل كنترل شده است

لطفی: وضعیت مسكن غیرقابل كنترل شده است به گزارش یاری كالا نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملكرد دولت در كنترل تورم اظهار نمود: تورم افسارگسیخته سفره فقرا را كوچك تر و سفره ثروتمندان را رنگین تر كرده است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی درباره مشکلات اقتصادی کل کشور در جلسه علنی امروز مجلس خطاب به رئیس بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: آقای نوبخت و آقای همتی تورم افسارگسیخته سفره فقرا را کوچک تر و سفره ثروتمندان را رنگین تر کرده است. بااینکه تحریم ها اثر سوئی بر این تحریم ها داشته ولی اقدامات بانک مرکزی کنترل کننده نبوده و شاهد افزایش قیمت ها بوده ایم.
وی افزود: مقرر بود ارز ۴۲۰۰ تومانی را به کالاهای اساسی اختصاص دهند، ولی در گزارشات دیوان محاسبات شاهد بودیم که این ارز به کالاهای اساسی تخصیص پیدا نکرده و هدر رفته است. قرار بود دولت رکود اقتصادی را مدیریت و اشتغال را رونق بدهد ولی همچنان با رکود اقتصادی مواجه بوده و با وجود سال جهش تولید جهشی را در تولید شاهد نبودیم و با موانع تولید هم مواجه هستیم.
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بر طبق برنامه ششم توسعه قرار بود شاهد آمایش سرزمینی در مناطق مختلف کشور باشیم ولی با وجود پتانسیل های مختلف این مناطق در امر سرمایه گذاری موضوعی را شاهد نبودیم. مجلس دهم قانون سود مرکب را بارها تصویب و بارها اصلاح کرد ولی هیچ بانکی یا آنرا اجرا نکرد و یا اگر اجرا کرد ناقص اجرا کرد. مشکل ارز تولید کنندگان برطرف نشده و از طرفی دیگر سامانه جامع پرداختی کارکنان دولت راه اندازی نشد و هنوز بعضی از اعضای هیات مدیره ها حقوق نجومی دریافت می کنند و با این وجود شاهد تبعیض میان کارکنان دولت هستیم.
لطفی بیان کرد: وضعیت مسکن غیرقابل کنترل شده است. اقشار فقیر نه فقط قادر به تامین مسکن نیستند بلکه در تامین اجاره نیز گرفتار مشکلاتی هستند. عدم توجه به وضعیت عمران روستاها و حذف قیر یارانه ای از بودجه سال ۱۳۹۹ و مشکلات اقتصادی منجر به مهاجرت به شهرها شده است که ما افزایش حاشیه نشینی را شاهد بودیم.
وی افزود: وجود مافیای خودرو که قسمتی از آن در دست دولت نیست سبب شده شرکت های تولید خودرو محصولات بی کیفیت به دست مردم بدهند. مردم بلاتکلیف هستند و آنهایی که خودرو ثبت نام کرده اند موفق به دریافت خودروی خود نیستند.
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: کشاورزان اسیر سیاست های اشتباه وزارت جهاد کشاورزی بوده و باتوجه به نوسانات قیمت محصولات بلاتکلیف هستند. لازم است دولت به این مواردی که ذکر کردم توجه لازم را داشته باشد.
منبع:

1399/03/13
13:45:36
5.0 / 5
2641
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان