وزیر راه و شهرسازی خبر داد

ساخت مسكن برای كادر درمانی

ساخت مسكن برای كادر درمانی یاری كالا: امروز با حضور ویدیو كنفرانسی محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی تعداد 38 پروژه در بخش های مسكونی، درمانی، انتظامی، آموزشی و فضای سبز در شهر جدید پرند به بهره برداری رسید؛ همین طور عملیات ساخت 3600 واحد مسكن ملی شروع شد. اسلامی در این مراسم آگاهی داد برای كادر درمانی فاقد مسكن كه در خط مقدم مقابله با كرونا قرار دارند خانه ایجاد می شود.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، پس از ظهر امروز، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، بوسیله ویدئو كنفرانس ۳۸ پروژه همچون ۳۸۵۰ واحد مسكن مهر را در شهر جدید پرند افتتاح و دستور آغاز عملیات اجرایی دو پروژه را در این شهر صادر كرد. باتوجه به انتشار ویروس كرونا، اصحاب رسانه نیز به صورت مجازی در جریان این افتتاحیه قرار گرفتند. در این مراسم، محسنی بندپی استاندار تهران، حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی، مدیران ستادی وزارت راه و شهرسازی، وطن خواهی مدیرعامل عمران پرند حضور داشتند.
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در این مراسم ضمن اعلام اینكه از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر، سال قبل ۲۰۰ هزار واحد تحویل داده شد، اظهار نمود: ۱۲۵ هزار واحد مسكن مهر آماده تحویل است كه دراین زمینه با وزارتخانه های نیرو و نفت در حال هماهنگی برای نصب انشعابات هستیم.
برنامه ساخت مسكن برای كادر درمانی
او همینطور با بیان اینكه در هفته معلم، ساخت مسكن برای فرهنگیان را آغاز خواهیم كرد خبر داد: برای كادر درمانی كه در شرایط فعلی در خط مقدم مبارزه با بیماری كرونا قرار دارند و ایثار ارزشمندی را نشان می دهند برنامه ریزی هایی را در دستور كار قرار داده ایم تا افرادی كه فاقد مسكن هستند از نعمت مسكن بهره مند شوند.
اسلامی ۱۰۵ هزار واحد باقی مانده مسكن مهر را دارای مشكلات حقوقی دانست و اظهار داشت: تحویل این واحدها از حیطه مسئولیت وزارت راه و شهرسازی خارج است.
شهریور، پرونده مسكن مهر پرند بسته میشود
وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر اینكه تلاش ما این است تا واحدهای مسكن مهر را با امكانات كامل تحویل دهیم اظهار داشت: امروز پروژه های مسكن مهر پرند با امكانات كامل شهری تحویل متقاضیان شد. حدود ۹۰۰۰ واحد مسكن مهر دیگر هم با پیشرفت بیش از ۸۰ درصد در پرند باقی مانده كه تلاش می نماییم تا اختتام شهریور ماه به مردم واگذار شود و در واقع پرونده مسكن مهر پرند بسته خواهد شد.
آغاز ساخت ۱۳۰ هزار مسكن ملی
اسلامی با اشاره به تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسكن ملی اظهار داشت: تابحال ۱۱۳ هزار نفر پالایش شده اند كه با شیوع ویروس كرونا تشكیل پرونده گرفتار توقف شده و در نظر داریم روند اداری را به صورت غیرحضوری درآوریم. به جز این ۴۰۰ هزار واحد تابحال این تفاهم نامه هایی با وزارتخانه های دفاع، كار و آموزش و پرورش منعقد كرده ایم كه پروژه های مذكور در حال اجرا هستند و اهتمام می نماییم این واحدها در محله های جدید با تكنولوژی به روز و مقاوم راه اندازی شود.
آغاز ساخت مسكن برای فرهنگیان در هفته معلم
اسلامی همین طور اظهار داشت: در هفته معلم عملیات ساخت مسكن برای فرهنگیان را آغاز می نماییم.
افتتاح ۳۸۵۰ واحد مسكن مهر، راه اندازی ۱۶ پارك و فضای سبز شهری و همین طور تعداد هفت فضای ورزشی روباز به ارزش ۵۲ میلیارد تومان، دو مدرسه به ارزش ۱۲.۵ میلیارد تومان، تامین روزانه ۲۷۰۰ متر مكعب آب برای بوستان مشاهیر و یك دستگاه آب شیرین كن به ارزش تقریبی ۱۰ میلیارد تومان، راه اندازی دو ایستگاه آتش نشانی به ارزش چهار میلیارد تومان، راهسازی، توسعه شبكه معابر و جمع آوری آب های سطحی جمعاً به میزان ۱۲۶ هكتار همچون طرح هایی بود كه امروز در شهر جدید پرند به بهره برداری رسید.
همین طور در این مراسم عملیات اجرایی ساخت ۳۶۰۰ واحد مسكونی از پروژه ۱۳۰ هكتاری تعاونی نیروهای مسلح در چارچوب طرح اقدام ملی چه به صورت محله سازی كامل انجام میشود، شروع شد. سهمیه شهر جدید پرند از مسكن ملی ۲۵ هزار واحد است كه برمبنای اعلام شركت عمران پرند با پیشرفت مناسبی در حال اجراست. عمده این پروژه ها در مرحله آماده سازی زمین قرار دارد.
از طرف دیگر مقرر است یك درمانگاه نیز در زمینی به مساحت ۸۰۰۰ متر ساخته شود. یك درمانگاه هم به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع راه اندازی شد.
اجرای پروژه های زیرساختی به ارزش ۶۰۰۰ میلیارد تومان در شهرهای جدید
همین طور حبیب الله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید، اصلی ترین سیاست مجموعه شهرهای جدید را افزایش خدمات و زیرساخت های اجتماعی دانست و اضافه كرد: امسال در حوزه خدمات زیربنایی و زیرساختی شهرهای جدید بیش از ۶۰۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده ایم كه انشاالله افتتاح خواهند شد.
وی اظهار داشت: این پروژه ها شامل ۵۰ مدرسه، هفت مجتمع درمانی، ۱۰ مركز فرهنگی، ۱۳ مجموعه مذهبی، ۳۰ مجموعه ورزشی و ۲۵ پروژه فضای سبز و پارك خواهد بود.
طاهرخانی با اعلان اینكه علاوه بر این ۲۶ پروژه در حوزه راهسازی اجرا می شود اظهار داشت: این راه ها درون شهرهای جدید و یا بین شهرهای مادر با شهرهای جدید افتتاح می گردد كه بزرگترین آن آزادراه تبریز - سهند به طول ۲۲ كیلومتر است كه در یك شرایط سخت كوهستانی انجام شد و انشاالله امسال به بهره برداری می رسد.
همین طور محسن وطن خواهی مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند در این ویدئو كنفرانس اظهار نمود: امروز ۳۸ پروژه را افتتاح می نماییم كه ۲۳ مورد آن زیرساختی و خدماتی و ۱۵ پروژه مربوط به واحدهای مسكونی است. دو پروژه نیز كلنگ زنی می شود.
وی ادامه داد: هزینه اجرای ۳۸ پروژه ای كه امروز افتتاح می شود ۵۰۵ میلیارد تومان بوده است.
منبع:

1399/02/04
14:08:26
5.0 / 5
3464
تگهای خبر: ارز , تكنولوژی , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان