بررسی جزئیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده

نحوه اعتراض مودیان به میزان مالیات مشخص شد

نحوه اعتراض مودیان به میزان مالیات مشخص شد به گزارش یاری كالا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای سازوكار اعتراض مودیان به میزان مالیات را مشخص كردند.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده در جلسه امروز چهارشنبه ماده ۵۸ این لایحه را تصویب كردند. به باعث این مصوبه متن زیر جایگزین ماده ۲۳۸ قانون مالیات های مستقیم می شود و به قانون مالیات بر ارزش افزوده تسری می یابد:
ماده ۲۳۸- در مواردی كه برگ تشخیص مالیات صادر و به مودی ابلاغ می شود چنان چه مودی نسبت به آن معترض باشند می تواند ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ ابلاغ شخصا به وسلیه وكیل تام الاختیار خود با عرضه دادن اسناد و مدارك كتبا از اداره امور مالیاتی تقاضای رسیدگی مجدد كند.
مسئول/ مسئولین مربوطه كه از سوی سازمان امور مالیاتی مشخص می شوند موظف اند بعد از ثبت درخواست مودی و ظرف مهلتی كه بیشتر از ۴۵ روز از ثبت درخواست نباشد به مبحث رسیدگی كند و در صورتیكه علل و اسناد و مدارك ابراز شده را برای رد مندرجات برگ تشخیص كافی دانست آنرا رد و در صورتیكه علل و اسناد و مدارك ابرازی را موثر در تعدیل درآمد تشخیص دهد موارد تعدیل درآمد مشمول مالیات را مشخص نماید.
چنانچه مودی نظر مسئول/ مسئولین مربوط در تعدیل درآمد مشمول مالیات را قبول كند درآمد مشمول مالیات تعدیل شده قطعی است در غیر این صورت برای رسیدگی به ما به تفاوت تا مبلغ مورد اعتراض مودی مبحث به هیات اختلاف مالیاتی ارجاع داده می شود. همینطور هر گاه دلیل و اسناد و مدارك ابرازی مودی را برای برگ تشخیص یا تعدیل درآمد موثر تشخیص ندهد باید مبحث را مستدلا در پرونده منعكس و مراتب را برای رسیدگی به هیات حل اختلاف مالیاتی ارجاع كند.
تبصره یك دستور العمل اجرای این ماده با پیشنهاد امور مالیاتی به تصویب وزیر اقتصادی و دارایی می رسد.
تبصره ۲ در موارد یكه مودی اطلاعات مربوطه را از راه سامانه مودیان اظهار كرده باشد مطابق احكام قانون سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی مصوب ۱۳۸۹ رفتار خواهد شد.
همینطور نمایندگان ماده ۶۶ این لایحه را تصویب كردند كه به باعث آن تبصره دو ماده ۲۷۴ قانون مالیات های مستقیم به شرح ذیل اصلاح شده و به قانون مالیات بر ارزش افزوده تسری می یابد:
عبارت «سازمان امور مالیاتی كشور» جایگزین عبارت «دادستانی انتظامی مالیاتی» می گردد. حكم این بند از فصل ۹ باب چهارم قانون مالیات های مستقیم به مالیات بر ارزش افزوده تسری می یابد.1399/02/03
13:40:07
5.0 / 5
3160
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , دام , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان