توضیحات سخنگوی شورای شهر تهران درباره شناور شدن ساعات كار ادارات پایتخت

توضیحات سخنگوی شورای شهر تهران درباره شناور شدن ساعات كار ادارات پایتخت به گزارش یاری كالا ایسنا نوشت: سخنگوی شورای شهر تهران بیان كرد: شناور شدن ساعات اداری كمك خواهدنمود از ساعات پیك جلوگیری نماییم و همین طور بتوانیم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سیستم حمل و نقل عمومی، امكان انتقال ویروس كرونا كاهش پیدا كند.


علی اعطا در یك برنامه رادیویی درباب درخواست شورای شهر برای شناور شدن ساعات كار ادارات، در توضیح شناور شدن ساعات اداری اظهار داشت: بعد از آن كه بحث تعطیل شدن یا نشدن حمل و نقل عمومی در روزهای نوروز عنوان شد، در نهایت مقرر شد سیاست فاصله گذاری اجتماعی در حمل و نقل عمومی اعمال شود و همچنان سیستم اتوبوس و مترو به كار خود ادامه دهد. یكی از مصادیق فاصله گذاری اجتماعی این بود كه صندلی ها یكی در بین برای شهروندان قابل استفاده می باشد. وی در عین حال با اشاره به حمل و نقل بیش از یك میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در مترو قبل از شیوع ویروس كرونا اظهار نمود: در سیستم اتوبوسرانی شهری نیز بیش از ۲ میلیون نفر روزانه در ایام عادی استفاده می كردند اما این آمار طبیعتاً در این روزهای كرونایی كاهش پیدا كرده است. اگر بخواهیم سیاست فاصله گذاری اجتماعی را اجرا نماییم، در مترو بیشتر از ۴۵۰ هزار نفر در روز را نمی توانیم جابه جا نماییم وگرنه امكان اجرای فاصله گذاری اجتماعی را نخواهیم داشت و در مترو به همین اندازه خواهد بود.

او همینطور اشاره كرد: در طول روز، گلوگاه های زمانی و مكانی نیز داریم یعنی در بعضی ساعات همچون زمان شروع و اختتام ادارات شاهد شلوغی مترو و اتوبوس خواهیم بود. به جهت اینكه گلوگاه های زمانی را كنترل و از تراكم در ساعات پیك جلوگیری نماییم، ساعات كار باید شناور شود. بعنوان مثال بجای اینكه ساعت ۸ شروع كار ادارات باشد، كارمندان بتوانند بین ۷ تا ۹ در محل كار حضور داشته باشند و از آن طرف، ساعت اختتام كار نیز بین ۲ تا ۴ یا بین یك تا سه باشد. عضو هیئت رئیسه و سخنگوی شورای شهر اشاره كرد: شناور شدن ساعات اداری كمك خواهدنمود از ساعات پیك جلوگیری نماییم و همین طور بتوانیم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سیستم حمل و نقل عمومی، امكان انتقال ویروس كرونا كاهش پیدا كند. وی ادامه داد: با توجه به این كه بحران كرونا در سطح كشور رخ داده است، شورای شهر تابع سیاست ها و مصوبات ستاد ملی كرونا است برای اینكه هم اكنون ساختار مدیریت بحران شكل گرفته است و شورای شهر نیز باید در همین ساختار حركت و اقدام نماید. بدین سبب شورای شهر مرجع تصویب نیست و تنها می تواند پیشنهاد خودرا ارائه نماید. ۴۷۲۳۷


منبع:

1399/01/29
23:02:34
5.0 / 5
2758
تگهای خبر: دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان