قرنطینه گران برای هند تحمل ناپذیر شد

قرنطینه گران برای هند تحمل ناپذیر شد به گزارش یاری كالا هند می خواهد برای جبران خسارت اقتصادی قرنطینه سراسری كه برای مقابله با شیوع كرونا به اجرا گذاشته است، از ۱۵ آوریل بخش هایی از فعالیت تولیدی را ازسربگیرد.به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، قرنطینه ۲۱ روزه بیشتر از یك میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت هند روز سه شنبه تمام می شود اما با افزایش موارد مبتلا شدن به كرونا به ۹۱۵۲ نفر و جان باختن ۳۰۸ نفر، انتظار می رود دولت این كشور قرنطینه را تا آخر ماه میلادی جاری تمدید كند.

یكی از منابع نزدیك به دولت هند به رویترز اظهار داشت: نارندرا مودی، نخست وزیر هند به بعضی از وزیرانش دستور داده است طرحی را برای گشایش صنایع حساس آماده كنند چونكه معاش مردم محروم به شدت لطمه دیده است.

به گفته این منابع آگاه، دولت هند در حال بررسی صدور مجوز از سرگیری بعضی از فعالیت ها تحت دستورالعملی است كه اعلام خواهد شد.

با این حال مقامات وزارت بازرگانی و صنایع هند در اینباره اظهارنظر نكرده اند و منابع آگاه به علت نهایی نشدن تصمیمات مایل نبودند نام شان فاش شود.

از سوی دیگر نامه ای كه از جانب رویترز مشاهده شده است، نشان داده است وزارت صنایع هند سفارش كرده است فعالیت تولیدی در بخش های خودرو، منسوجات، دفاعی، الكترونیكی و بخشهای دیگر ازسرگرفته شود.

این وزارتخانه در نامه ای به وزارت كشور هند اعلام نمود كه این اقدام می تواند از راه كاهش شیفت های كاری و تعداد كاركنان كمتر كه فاصله گذاری اجتماعی را تضمین می نماید، انجام گیرد.

یكی از مقامات این وزارتخانه به رویترز اظهار داشت: ما بر این باوریم كه بعضی از صنایع با بكارگیری تدابیر ایمنی لازم و حفظ فاصله گذاری اجتماعی می توانند فعالیت شان را ازسربگیرند.

وزارت كشور و دفتر نخست وزیر هند احیانا تصمیمات نهایی را در هفته جاری اعلام خواهند كرد.

بر اساس گزارش رویترز به نقل از منابع آگاه، وزیران دیگر هم برنامه هایی را برای ازسرگیری محدود فعالیت بخش های دیگر اقتصاد به دولت عرضه خواهند كرد.

اقتصاددانان با پیشبینی افزایش شدید بیكاری اخطار دادند اقتصاد هند كه قبل از شیوع كرونا با كندترین روند در شش سال گذشته در حال توسعه بود، از قرنطینه به شدت صدمه خواهد دید. قرنطینه سبب بیكاری هزاران كارگر روزمزد در شهرها شده و آنها را مجبور كرده دست خالی به خانه برگردند و خطر انتشار ویروس كرونا در سرتاسر این كشور را تشدید كرده است.
1399/01/25
23:44:37
5.0 / 5
2946
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خودرو , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان