افتتاح بیشتر از 800 پروژه آبخیزداری در هفته منابع طبیعی

افتتاح بیشتر از 800 پروژه آبخیزداری در هفته منابع طبیعی به گزارش یاری كالا رئیس مركز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها با بیان اینكه در هفته منابع طبیعی بیشتر از ۸۰۰ پروژه آبخیزداری، جنگل كاری و حفاظت از منابع طبیعی افتتاح می شود، اعلام نمود كه به علت انتشار ویروس كرونا برنامه های این هفته با رعایت نكات بهداشتی صورت خواهد گرفت.فریبزر غیبی در گفتوگو با ایسنا با بیان این كه از روز ۱۵ اسفند یعنی روز درختكاری به مدت یك هفته بنا به درخواست سازمان جنگلها هفته منابع طبیعی نام گرفته است، اظهار نمود: در حقیقت این یك هفته برای این است كه بتوانیم اهمیت منابع طبیعی را زندگی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خیلی از مردم نشان دهیم.

وی افزود: روز اول در این هفته روز درختكاری است و به همین جهت مناطقی برای پخش نهال مشخص شده كه به صورت نمادین درختان و درختچه های همگام با طبیعت و بومی منطقه كاشته می شود. این نهال ها در تمام ادارات كل منابع طبیعی در كشور وجود دارد و مردم می توانند به این مراكز رجوع و نهال دریافت نمایند.

رئیس مركز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها خاطرنشان كرد: در این هفته هم به علت اهمیت آبخیزداری در پیشگیری از سیل، ذخیره نزولات آسمانی و افزایش رطوبت خاك و ذخیره آب در سفرههای زیرزمینی پروژه های بسیاری افتتاح می شود. به عبات دیگر در این ایام در تمام استان های كشور بیشتر از ۸۰۰ پروژه آبخیزداری، جنگل كاری و حفاظت از منابع طبیعی افتتاح می شود. همینطور برنامه هایی درمورد آشنایی با قوانین كاداستر و حدنگاری هم در دستور كار داریم.

وی در پاسخ به این سؤال كه آیا انتشار ویروس كرونا تاثیری در برنامه های هفته منابع طبیعی گذاشته است یا خیر اظهار داشت: شیوع این ویروس خیلی از برنامه های هفته منابع طبیعی را مختل كرد و به همین سبب تصمیم برآن شد تا در اجتماعاتی كوچكتر با رعایت نكات بهداشتی درختكاری صورت گیرد. از طرفی با هماهنگی ادارت كل منابع طبیعی و وزارت بهداشت دستورالعمل هایی برای كاشت نهال به رجوع كنندگان داده می شود و بسته هایی بهداشتی هم تعبیه شده تا كاشت درخت با رعایت اصول بهداشتی صورت گیرد.

غیبی در انتها اظهار داشت: بیشتر از ۹ میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی در طرح ها و برنامه های این هفته و توسط خیلی از ارگان ها كاشته خواهد شد.
1398/12/15
22:30:14
5.0 / 5
3371
تگهای خبر: اقتصاد , بهداشت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان