بازار طلا برعكس شد

بازار طلا برعكس شد یاری كالا: قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار و بازبینی سرمایه گذاران در ریسك شیوع بیماری جدید در چین بر رشد اقتصادی، كاهش پیدا كرد.به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۴ درصد كم شد و به ۱۵۵۱ دلار و ۱۳ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد كاهش، در ۱۵۵۱ دلار ایستاد.

بازارهای سهام آسیایی با اقدامات چین درباب گسترش ویروس كرونای جدید كه نگرانیها نسبت به احتمال اپیدمی جهانی آنرا اندكی تخفیف داد، از كاهش دست برداشته و اندكی بهبود پیدا كردند با این وجود نگرانی ها نسبت به لطمه دیدن تقاضای داخلی و گردشگری به قوت خود باقی ماند.

عامل دیگری كه قیمت طلا را با فشارهای كاهشی روبرو كرد، رشد ارزش دلار آمریكا در مقابل سبدی از ارزهای رقیب بود كه این فلز باارزش را برای خریداران غیرآمریكایی گران تر كرد.

به گفته استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار در شركت "اكسی تریدر"، با جو مثبتی كه در بازار سهام وجود دارد، طلا برای افزایش قیمت به مانع برخورد كرده است. صندوقهای پوشش ریسك در حاشیه مانده اند و تقاضای فیزیكی برای خرید طلا در آستانه تعطیلات سال نوی چینی ضعیف است.

بر اساس گزارش رویترز، چین تا چند روز دیگر به استقبال سال نوی چینی خواهد رفت كه فرصت مناسبی برای خرید طلا بشمار می رود اما سرمایه گذاران نگران تهدید گسترش بیماری با سفر صدها میلیون چینی در طول تعطیلات سال نو هستند. شمار تلفات بیماری جدید در چین تا روز چهارشنبه به ۹ نفر افزایش پیدا كرده و ۴۴۰ مورد مبتلاشدن تایید شده است. مقامات چینی با جلوگیری از اجتماعات عمومی در استان هوبی، تلاش كردند شیوع این بیماری را كنترل كنند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی نمود هر اونس طلا برای تحویل فوری ممكنست حمایت در سطح ۱۵۳۵ دلار و ۶۳ سنت را باردیگر بیازماید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۲۴۱۵ دلار و ۲۵ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد رشد كرد و به ۱۷ دلار و ۷۳ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد كاهش، ۹۹۷ دلار و ۳۰ سنت معامله شد.

منبع:

1398/11/02
23:13:16
5.0 / 5
4460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان