فوت یك پرستار در كرمان بر اثر مبتلاشدن به آنفلوآنزا

فوت یك پرستار در كرمان بر اثر مبتلاشدن به آنفلوآنزا به گزارش یاری كالا رئیس نظام پرستاری كرمان با اشاره به مشكل كمبود پرستار در مراكز درمانی كه سبب خستگی و فرسودگی پرستاران می شود، اظهار داشت: پرستار بردسیری به سبب مبتلا شدن به بیماری H1N1 از یك بیمار، روز گذشته فوت كرد.


به گزارش یاری كالا به نقل از خبر آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، امان اله ابوالقاسمی با اشاره به فوت پرستار بردسیری اظهار داشت: آنفلونزاH۱N۱ در سراسر كشور شایع شده است و تعداد بالایی از همكاران در بردسیر به این بیماری مبتلا شده اند. هفته گذشته نیز یكی از پرستاران اورژانس ۱۱۵ پایگاه محور بردسیر به سیرجان به این بیماری مبتلا شد و روز گذشته فوت كرد.
وی افزود: مرحوم فرهاد امیر پورسعید با ۴۲ سال سن، هفته گذشته به دنبال ارائه خدمات به بیمار مبتلا به H۱N۱ به این بیماری مبتلا شد و از بیمارستان قائم بردسیر به بیمارستان افضلی پور كرمان منتقل شد و در تاریخ ۱۶ آذر ماه گرفتار ایزوله تنفسی و روز بعد به ICU منتقل شد.
رئیس نظام پرستاری كرمان با اشاره به این كه با عنایت به شیوع بیماری آنفلونزا و بازگشت بیشتر مردم به بیمارستان ها، كمبود نیرو مشهودتر است، گفت: از آن جایی كه استخدام پرستاری در سال های اخیر متوقف شده و جایگزینی هم برای بازنشستگان وجود نداشته است، كمبود نیروی پرستاری به شدت قابل لمس بوده و همكاران با اضافه كار الزامی و شیفت های گوناگون روبرو هستند بدین سبب پرستاران به شدت گرفتار خستگی و فرسودگی شده و به این علت مستعد انواع بیماری ها می شوند.
وی با بیان این كه پرستاران و فوریت های پزشكی در برخورد با بیماران در صف اول درمان قرار دارند و به لحاظ سختی كار در معرض انواع بیماری های عفونی هستند، اشاره كرد: قانون ارتقا بهره وری و بازنشستگی قبل از موعد برای پرستاران بردسیر و فوریت های پزشكی اجرایی نمی گردد بدین سبب پرستاران با بی انگیزگی به ارائه خدمات می پردازند.
ابوالقاسمی تصریح كرد: جامعه پرستاری همین طور با طرح قاصدك و ادغام اضافه كار و كارانه مخالف هستند، بدین سبب اضافه كار پرستاران باید اختتام هر ماه پرداخت گردد. متاسفانه معوقات جامعه پرستاری به شدت زیاد است و با عنایت به این كه این افراد از زندگی و سلامت خود می گذرند تا به مردم خدمات ارائه نمایند بدین سبب باید به مشكلات پرستاران توجه گردد.
وی ادامه داد: امیدواریم مسئولین گام های مثبتی درباب رفع موانع خدمتی پرستاران بردارند و كارانه پرستاران نیز كه چند سال هیچ گونه تغییری نداشته، افزایش یابد.
رئیس نظام پرستاری كرمان درانتها این ضایعه دردناك را به خانواده محترم آن مرحوم و جامعه پرستاری تسلیت گفت و از خداوند متعال برای آن مرحوم طلب مغفرت و علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهان شد. ۴۷۴۷

1398/09/27
18:20:55
5.0 / 5
4491
تگهای خبر: آنلاین , استخدام , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان