144 میلیون دلار دیگر به طرح های مصوب در هیئت سرمایه گذاری خارجی افزوده شد

144 میلیون دلار دیگر به طرح های مصوب در هیئت سرمایه گذاری خارجی افزوده شد یاری كالا: در شهریور ماه 13 طرح به ارزش 143 میلیون و 900 هزار دلار به طرح های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیئت سرمایه گذاری خارجی اضافه شده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، طبق جدیدترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، تولید گازهای صنعتی و طبی با تصویب سرمایه گذاری ۵۴ میلیون و ۶۸۶ هزار دلار در استان فارس بیشترین رقم تصویب سرمایه گذاری در هیئت سرمایه گذاری خارجی در شهریور ماه بوده است.
تولید انواع كاشی و نانو سرامیك های پیشرفته اكسیدی و غیراكسیدی و تولید فروآلیاژ سیلیكومنگنز نیز با سرمایه گذاری ۴۳ میلیون و ۷۱۲ هزار دلار و ۲۰ میلیون و ۸۸۹ هزار دلار در قزوین و یزد؛ در مرتبه بعدی بیشترین سرمایه گذاری مصوب در هیئت سرمایه گذاری خارجی قرار گرفته است.
همین طور آمارها نشان میدهد كه در شهریور ماه امسال ۱۰ میلیون و ۹۳۷ هزار دلار در طرح سفارش كالا در فضای مجازی بوسیله تارنما و نرم افزار snap. Market در استان تهران در هیئت سرمایه گذاری خارجی تصویب شده است.
در این میان كمترین سرمایه گذاری مصوب در هیئت سرمایه گذاری خارجی در شهریور ماه مربوط به تولید سقف متحرك اتوماتیك و پنجره متحرك اتوماتیك بوده كه مبلغ آن ۳۱۰ هزار دلار است. استان محل اجرای این طرح نیز البرز منطقه ویژه اقتصادی پیام در نظر گرفته شده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، طبق آمارهای قبلی وزارت صمت در پنج ماه نخست سال جاری ۳۷ طرح صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه گذاری خارجی تصویب شده كه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۱۵.۶ درصد افزایش داشته است. همین طور حجم كل سرمایه گذاری خارجی در این طرح ها ۶۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار بوده كه نسبت به پنج ماهه نخست سال گذشته، ۷.۱ درصد افزایش یافته است. در این میان بیشتر از نیمی از حجم كل سرمایه گذاری خارجی تا اختتام مرداد ماه به افزایش سرمایه گذاری برای تولید سیگارت در استان زنجان و گیلان اختصاص داده شده كه مبلغ آن معادل ۳۱۶ میلیون و ۶۴۳ هزار دلار است.
البته طبق توضیحاتی كه در حاشیه آمارها داده شده این ارقام صرفا مربوط به طرح های مصوب هیات سرمایه گذاری است و شامل تمام طرح ها نیست. از جانب دیگر هنوز معین نمی باشد چه مقدار از این سرمایه گذاری ها محقق شده است.
منبع:

1398/09/09
15:18:56
5.0 / 5
4329
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان