هپكو به سازمان خصوصی سازی واگذار شد

هپكو به سازمان خصوصی سازی واگذار شد یاری كالا: پس از كش وقوس های فراوان در ارتباط با خصوصی سازی هپكو و ایجاد مشكلات گوناگون برای این شركت، در نهایت 14 آبان ماه بیشتر از 12 میلیارد سهم این شركت تولیدی به سازمان خصوصی سازی واگذار شد و در سامانه كدال به ثبت رسید.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، نام هپكو در سال های گذشته به واسطه میزان، كیفیت تولید و اشتغال زایی قابل قبول بر سر زبان ها بود اما در سال های اخیر به دنبال واگذاری غیراصولی و عملاً واگذاری سهام دولتی این شركت به شركت ها و افراد بدون اهلیت، اعتراضات گسترده كارگری را به دنبال داشت.
این شركت در سال ۱۳۸۵ در لیست شركت های قابل واگذاری دولت قرار گرفت تا سازمان خصوصی سازی آنرا به بخش خصوص واگذار كند، اما حال و روز این شركت نشان از آن دارد كه واگذاری هپكو آنطور كه باید صحیح و اصولی نبوده و عاقبت آن به سرنوشت خیلی از شركت و كارخانه هایی كه به بخش خصولتی و بدون اهلیت واگذار شده شباهت دارد.
در حالی كه محمد شریعتمداری، وزیر كار در ابتدای آبان ماه اعلام نموده بود كه این شركت حقوق معوق ندارد و به دولت بازنمی گردد، اما هم اكنون سهم قابل توجهی از شركت هپكو به تعداد ۱۲ میلیارد و ۴۶۵ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۱۹۲ سهم از شركت هیدرو اطلس به سازمان خصوصی سازی واگذار شده است.
حاتم شاكری، معاون وزیر كار چند روز پیش در ارتباط با وضعیت هپكو به ایسنا، گفته بود كه خوشبختانه هپكو به چرخه تولید بازگشته و در راه تولید قرار گرفته است.
برخی اعتقاد دارند كه واردات بیش از اندازه ماشین آلات راه سازی كه نمونه آنها در هپكو قابل تولید است، مشكلات آنرا رقم زده است.
بر اساس این گزارش، در ماه گذشته اخباری نیز در زمینه واگذاری هپكو به دولت در فضای مجازی منتشر گردید و برداشت ها آن بود كه هپكو بار دیگر دولتی شده است كه در این زمینه سید علی آقازاده، استاندار مركزی اظهار داشت: فسخ قرارداد سهامدار عمده شركت هپكو درخواستی بود كه به رئیس جمهور اراده داده شد تا برمبنای آن بتوانیم سهام این شركت را به فردی اصلح و دارای صلاحیت واگذار كنیم؛ پس از آن كه این درخواست برای رئیس جمهور ارسال شد، احكام و دستورات لازم پس از گذشت ۲۰ روز از طرح درخواست صادر و در نتیجه منجر به فسخ قرارداد شد.
وی اشاره كرد: بازگرداندن سهام مجموعه هپكو به سازمان خصوصی سازی به معنای برگشت این سهام به دولت نیست بلكه این امر به صورت موقت رخ داده و در این راه سازمان خصوصی سازی نماینده دولت می باشد.
منبع:

1398/08/16
20:57:56
5.0 / 5
4777
تگهای خبر: اشتغال , تولید , حقوق , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان