روایت قیام امام حسین (ع) در پل طبیعت

روایت قیام امام حسین (ع) در پل طبیعت به گزارش یاری كالا در هشتمین عصرانه های هنر، قیام امام حسین(ع) در چارچوب نمایش آیینی و سنتی (تعزیه) بر روی پل طبیعت اجرا می شود.


به گزارش یاری كالا به نقل از خبر آنلاین به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شركت نوسازی عباس آباد، عصرانه های هنر این هفته با اجرای ۳ تعزیه خوانی گروه «كانون كهربای تعزیه» از ساعت ۱۷ تا ۲۰ بر ویوپوینت های پل طبیعت به روی صحنه می رود.
شهروندان باتوجه به برنامه ریزی صورت گرفته شده می توانند اجرای هر ۳ گروه تعزیه خوانی را دنبال كنند.
هر گروه تعزیه خوان به تناوب ۳ اجرا خواهند داشت كه به ۹ اجرای ۲۰ دقیقه ای ختم می شود. اجراهایی كه آخر هر قسمت آن مدخلیست به اجرای بعدی و اینچنین تعزیه به شكلی نو در معرض تماشای تماشاگران بوستان آب و آتش قرار خواهد گرفت.
«كانون كهربای تعزیه» گروه حرفه ای برای زنده نگه داشتن این هنر آئینی ایرانی شیعی است كه از سال ۹۲ كوشیده با انجام فعالیت های گوناگون مانند برگزاری تعزیه، آموزش تعزیه به نوجوانان، برگزاری مسابقات تعزیه خوانی، پژوهش در زمینه تعزیه، تجلیل از پیشكسوتان تعزیه خوان، تهیه نوای ماندگار موسیقی بدون كلام تعزیه و همینطور اصلاح نسخ تعزیه از نظر تاریخی و روایی این هنر نمایشی را زنده نگه داشته و آنرا به درستی حفظ كنند. ۲۳۵۲۳۲

1398/06/28
13:44:55
5.0 / 5
4911
تگهای خبر: آنلاین , شركت , نوسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان