وزیر صنعت:

ظرفیت تولید لوازم خانگی را می توانیم 2 برابر نماییم

ظرفیت تولید لوازم خانگی را می توانیم 2 برابر نماییم به گزارش یاری كالا وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ظرفیت تولید لوازم خانگی را می توانیم دو برابر نماییم و واردات این حوزه پارسال ۸۱ درصد كاهش پیدا كرد.


به گزارش یاری كالا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی بیان كرد: باوجود همه تحریم ها و محدودیت ها اما صدور جواز تاسیس در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۱۷ درصد افزایش داشت و صدور پروانه بهره برداری هم با ۷ درصد افزایش روبه رو بوده است.

افزایش ۲۲ درصدی صدور جواز تاسیس و ۱۸.۶ درصدی صدور پروانه بهره برداری
او با اشاره به آمارهای چهار ماهه اول امسال هم خاطرنشان كرد: صدور جواز تاسیس صنعتی در چهار ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته و صدور پروانه های بهره برداری صنعتی هم افزایش ۱۸.۶ درصدی داشت كه نشانگر انگیزه بالای مردم و سرمایه گذاران باوجود تحریمها برای ایجاد و توسعه واحدهای تولیدی است.

افتتاح ۳۴ پروژه صنعتی و تولیدی استان تهران با اشتغالزایی ۲۹۷۷
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افتتاح ۳۴ پروژه صنعتی و تولیدی استان تهران به صورت ویدیو كنفرانسی با دستور رئیس جمهوری، بیان كرد: این ۳۴ طرح با سرمایه گذاری بیشتر از یك هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی دو هزار و ۹۷۷نفر به بهره برداری می رسند كه عموما در عرصه تولید لوازم خانگی هستند.

كاهش ۸۱ درصدی واردات لوازم خانگی در سال گذشته
رحمانی با بیان اینكه واردات لوازم خانگی پارسال ۸۱ درصد كاهش داشته است، اظهار داشت: صادرات این حوزه هم سال قبل با افزایش روبه رو بوده است و برنامه های داخلی سازی را در این عرصه داریم.

ظرفیت تولید لوازم خانگی را می توانیم ۲ برابر كنیم
او با بیان اینكه ظرفیت تولید لوازم خانگی را می توانیم دو برابر نماییم، خاطرنشان كرد: آمادگی تولید بیشتر و بازار مصرف و صادرات را داریم اما باید نقدینگی لازم كه مهترین مساله واحدهای تولیدی است تامین گردد كه از رئیس جمهوری در این راستا تقاضای همكاری داریم.

افتتاح خط تولید محصولات آشپزخانه ای هوشمند برای نخستین بار
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان كرد: خط تولید محصولات آشپزخانه ای هوشمند برای نخستین بار در كشور افتتاح شده است كه نخستین گام در هوشمند كردن آشپزخانه ها و در فاز بعدی هوشمندسازی خانه هاست كه با همكاری دانشگاه تهران مورد بهره برداری قرار گرفته است.
امروز سه شنبه به صورت همزمان ۳۴ پروژه صنعتی و تولیدی به مناسبت هفته دولت در استان تهران به صورت ویدیو كنفرانسی با حضور وزیر صنعت در شهرك صنعتی عباس آباد مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.1398/06/05
15:29:41
5.0 / 5
4554
تگهای خبر: اشتغال , بازار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان